Produkcja hal magazynowych

Magazyny firmowe to miejsce składowania towarów stanowiących produkcję danego zakładu, lub zawierające półprodukty używane do produkcji. Posiadanie własnego magazynu, to przede wszystkim zapewnienie sobie elastyczności działania firmy, co wpływa w konsekwencji na jej wynik finansowy. Dobrze jeśli miejsca na towary jest odpowiednio dużo, przy czym lepiej jeśli jest go nieco więcej niż miałoby go zabraknąć.

Hala magazynowa – jak wygląda produkcja

hale magazynowe - produkcjaWspółczesne hale magazynowe opierają się na sprawdzonych opcjach, jakie dają rozwiązania systemowe. Najczęściej są to hale stalowe o poszyciu z blachy, które są wykonywane w zakładzie produkcyjnym, a dopiero potem składane na miejscu przeznaczenia. Producenci takich hal posiadają zaplecze, w którym tworzą wszystkie podzespoły. Pamiętajmy, że jeśli chodzi o hale magazynowe – produkcja odbywa się w innym miejscu niż hala jest montowana. Przedsiębiorcy produkujący własne hale muszą rozpocząć od stworzenia odpowiedniego systemu, który zapewni nam sprawdzony system połączeń, a także rozmiarów elementów hali. Hale magazynowe oparte są na stalowym szkielecie, dlatego projektanci muszą opracować zarówno wymiary, jak i przekroje belek stalowych stanowiących główną konstrukcję. Po zaprojektowaniu, wykonuje się te elementy na hali produkcyjnej,. gdzie obrabia się przywiezione elementy stalowe do odpowiedniej formy. Prace przy przygotowaniu takich elementów polegają głównie na cięciu, spawaniu i wierceniu metali, dlatego dużą rolę odgrywają tam maszyny do obróbki stali. Poza belkami niezbędne jest także przygotowanie łączeń, śrub, a także poszycia z blachy dla danej hali. Wszystko to razem jest składane, dzielone na rodzaje i odpowiednio oznaczane. Po wszystkim, te elementy trafiają do magazynu, gdzie będą czekać, na konkretne zlecenie montażu hali. Dzięki odpowiednim oznaczeniom, pracownicy łatwiej orientują się przy przygotowaniu wysyłki. Każde zlecenie zawiera ilość i numery elementów, które będą użyte do wybudowania danej hali magazynowej.

Samo wykonanie hali magazynowej, jest realizowane poprzez tą samą firmę, która daną halę produkuje. W wyjątkowych sytuacjach jest to firma zewnętrzna, ale musi ona orientować się w systemie, w jakiej hala jest składana, gdyż w przeciwnym wypadku może dojść do niekontrolowanej sytuacji, w której ktoś źle zmontuje jakiś newralgiczny element co spowoduje osłabienie całej konstrukcji. Ekspertom z danej firmy produkcyjnej nie przysparza to jednak żadnego problemu, ponieważ od początku do końca orientują się w procesie produkcji każdego elementu hali.