Prezenty ślubne mające szczególne znaczenie

Ikona to technika malowania, która w swojej dziedzinie może wyodrębnić kilka technik: ręczną, pisaną, które są wykorzystywane do dnia dzisiejszego w malarstwie. Z takimi ikonami możemy spotkać się w czasie ślubu na którym młodej parze wręczona jest taka piękna ikona matki boskiej z dzieciątkiem. Często taki prezent otrzymujemy od osoby starszej lub wyjątkowej. Uważny bowiem jest za najcenniejszy dar prosto z serca. Jest wykonany całkowicie ręcznie na najlepszych tworzywach, podkładach. 

Symbolika ikony ślubnej w domach

ikona ślubnaLudzie w większości są wierzący, a przynajmniej wierzą w pewnego rodzaju przesądy, zabobony, czy po prostu w to co mówią ich przodkowie. Kiedyś wierzono, że w czasie ślubu młoda para zostawała obdarowywana taką ikoną podwójną na której widniały na jednej matka boska na drugiej Jezus Chrystus. W czasie nabożeństwa ksiądz błogosławi odpowiednio Matką Boską pannę młodą, a pana młodego Jezusem Chrystusem. Jest to podarunek zazwyczaj od rodziców, zakupiony wcześniej i poświęcony przez księdza. Taka ikona ślubna miała bardzo ważne znaczenie dla pary młodej. Wierzono i nadal tak jest, że przynoszą one szczęście i radość w domu i rodzinie, która właśnie powstała. Po błogosławieństwie młoda para dostaje je do domu i powinna zawiesić je na ścianie jedno koło drugiego na znak jedności i wspólności. Dzięki takim ikonom wierzono, że rodzinie będzie się wiodło i będą prowadzić spokojne małżeńskie pożycie. Oczywiście różnie w życiu jest, ale można na takiej wierzę się opierać. W dzisiejszych czasach również takie ikony powstają. Są sklepy, które takie ikony sprzedają, ale że technikę mamy coraz nowocześniejszą to też powstają ikony niekoniecznie na typowych obrazach a na deskach łączonych, składanych. Widnieje na nich wizerunek Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa, ale już w jakby nowocześniejszej odsłonie co daje dodatkowy element wyjątkowości i oryginalności.  Nadal taki prezent jest czymś pięknym i osoby obdarowane bardzo sobie cenią takie prezenty. Nie musi to być podarunek tylko na ślub, ale może być na rocznicę. Rodzice na pewno też bardzo się z takiego prezentu bardzo ucieszą.

Zastąpienie obrazu który przedstawia jakiś widok taką ikoną na pewno okaże się ciekawszym i bardziej eleganckim prezentem. Oczywiście jeśli młodzi czy rodzice są osobami wierzącymi. W innym przypadku nie będzie to trafiony prezent. Jak już zostało opisane jest to wyjątkowy prezent, który nie jest wykonany z papieru i na jakiejś podkładce, ale na odpowiednio dobranych elementach. Do tego jest ręcznie wykonany w całości i ozdobiony drogimi elementami ze złota i srebra, które też mają swoją wagę, nie tylko wartość.