Prace na wysokości

Wspinaczka jest od zawsze moją pasją. Od momentu, kiedy po raz pierwszy poszłam na ściankę wspinaczkowa, pokochałam ten sport. Ścianka znajdowała się blisko mojego domu, w kościele i była całkiem darmowa. Chadzaliśmy na nią z moim ówczesnym chłopakiem, a obecnie mężem i ojcem mojej dwójki dzieci, pasjami, aby się wspinać. Nie mieliśmy sprzętu do wspinania się, chodziliśmy w zwykłych trampkach, ale naprawdę to kochaliśmy. Takie to były nasze początki. Z biegiem czasu nasza pasja się rozwijała, a my stawaliśmy się w tym coraz lepsi bardziej doświadczeni.

Wykonywanie prac alpinistycznych

prace alpinistyczne w WarszawiePo dłuższym czasie wspinania się, po zdobyciu coraz to nowych doświadczeń postanowiliśmy zacząć na swojej pasji zarabiać. Z początku zajmowaliśmy się szkoleniem nowych adeptów wspinaczki, potem zaczęliśmy organizować wyjazdy wspinaczkowe oraz lekcje wspinaczki na różnego rodzaju eventach, takich jak wyjazdy integracyjne i tym podobne. Muszę przyznać, że to jest właśnie ulubiona część mojej pracy, wyjazdy z grupa w góry, aby się wspinać i uczenie innych tej umiejętności. Oczywiście cały czas sami również się szkoliliśmy, wspinaliśmy się coraz wyżej, trudniej. Niestety organizacja wyjazdów wspinaczkowych jest zajęciem sezonowym, a z czegoś trzeba żyć. Postanowiliśmy więc wykorzystać nasze umiejętności także tutaj, w Warszawie, obecnie w zakresie naszych usług leżą różnego rodzaju prace alpinistyczne w Warszawie, takie jak mycie okien w biurowcach i inne. Śmiesznie jest widzieć miny kropo-pracowników, kiedy siedzą zanurzeni nosem w swoich firmowych laptopach, a tu nagle przed ich oczami za oknem zawisa im dziewczyna ze szmatą i pucuje okno. Jest to naprawdę niezapomniany widok. Tę pracę także bardzo lubię, bo w normalnych warunkach nie miałabym możliwości wspiąć się na te wszystkie wysokie drapacze chmur, na których byłam dzięki mojej pracy. Ludzie mogą się dziwić, że lubię myć okna, ale myć okna w wieżowcu to naprawdę super sprawa. No i bardzo ciesze się z tego powodu, że dzięki mojej pasji mogę godziwie żyć.

Prace alpinistyczne to różne prace wykonywane na wysokości z odpowiednim zabezpieczeniem przez ludzi posiadających odpowiednie doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt. Istnieje wiele firm świadczących tego rodzaju usługi, a ich zastosowanie jest powszechne. Ceny, jak w każdej sytuacji, są bardzo różne. Zazwyczaj prace te są wykonywane przez osoby, które zajmują się wspinaczka na skałkach. Dzięki takiej ekipie zarządca budynku może zadbać o czystość zewnętrznych szyb biurowca.