Potrzebowałam kogoś, kto zajmie się koszeniem trawnika

Kilka lat temu sprawiliśmy sobie z mężem duży dom na obrzeżach miasta. Jednakże, jeszcze większy niż dom był trawnik na podwórku. Z początku mąż sam kosił trawę na tym trawniku, ale od pewnego czasu mu się to znudziło. Trawa rosła dosyć szybko, a on zawsze miał wymówkę, żeby nic nie robić wokół domu. W końcu doszłam do wniosku, że muszę sama zająć się koszeniem trawnika przed naszym domem. Uznałam, że najlepiej będzie zatrudnić kogoś kto zajmie się koszeniem trawnika przed naszym mieszkaniem.

Zatrudniłam sąsiada do koszenia trawnika przed domem

koszenie trawnikaMuszę przyznać, że koszenie trawnika jest dosyć ciężką pracą, szczególnie jeśli akurat jest bardzo gorąco albo wieje silny wiatr. Jednakże, samo w sobie jest to bardzo proste tym bardziej że posiadamy w domu traktorek, dzięki któremu koszenie trawnika jest bardzo proste. Wiedziałam, że sąsiad który mieszka kilka domów dalej często chwyta się takich dorywczych prac jak koszenie trawnika czy zrywanie owoców w sadzie. Udałam się do niego i zapytałam, czy by nie podjął się koszenia trawnika przed moim domem. Sąsiad od razu się zgodził, tym bardziej że zaoferowałam mu konkretną stawkę za koszenie trawnika raz w tygodniu. W ten sposób wreszcie pozbyłam się problemu trawnika i nie musiałam codziennie prosić się męża o to, żeby coś zrobił. Sąsiad bardzo szybko i sprawnie kosił trawnik przed naszym domem i zagrabiał trawę na siano, dzięki czemu pod domem zawsze miałam porządek i nasz trawnik wreszcie wyglądał bardzo dobrze. Koszenie trawy jest jednak bardzo ważne, nie tylko ze względów estetycznych. Przede wszystkim w wysokiej trawie często zagnieżdżają się insekty takie jak kleszcze, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Właśnie dlatego zależało mi na tym, aby trawnik przed domem zawsze był skoszony i zadbany. Okazało się, że sąsiad posiada także niewielką kosiarkę do trawy, dzięki której jest w stanie jest skosić trawnik, również w trudno dostępnych miejscach, takich jak wąskie przejście między fasadą budynku, a płotem odgradzającym nas od sąsiada.

Byłam bardzo zadowolona z tego, że problem nie skoszonego trawnika wreszcie się skończył. Niezmiernie się uśmiałam, kiedy sąsiad powiedział, że dla niego koszenie trawnika jest czynnością relaksującą, a przy takiej kosiarce jaką posiadamy, koszenie trawnika to sama przyjemność. Teraz zbliża się jesień i trawa rośnie już wolniej, ale sąsiad i tak przychodzi co tydzień, aby skosić trawnik i zadbać o jego dobrą kondycję, żeby trawa na nim rosnąca była gęsta i szybko wzrastała.