Poszukiwania porcelany włoskiej

Muszę przyznać, że od zawsze fascynowały mnie Włochy. Już w czasach dzieciństwa wielką miłością darzyłam kulturę oraz kuchnię włoską. Owszem, kuchnię włoską trudno jest nie lubić, ale ja jako dziecko nie mogłam sobie wyobrazić żeby istniało coś pyszniejszego niż spaghetti oraz pizza. Na samą myśl robię się głodna. Jako dziewczynka bardzo chętnie pomagałam mojej mamie w gotowaniu włoskich potraw.

Idealny komplet włoskiej porcelany

porcelana włoska - kompletPóźniej, gdy dorosłam zaczęłam interesować się sztuką włoską. Za pierwszą wypłatę postanowiłam wybrać się chociaż na krótki, weekendowy wypad do Włoch. To był mój pierwszy raz w Rzymie. Było tam naprawdę pięknie, zupełnie tak samo jak to sobie wyobrażałam. Niestety mój pobyt w Italii był zdecydowanie za krótki. Nie tylko nie zdążyłam zobaczyć wszystkich zabytków i atrakcji, ale także nie miałam czasu, aby kupić jakieś pamiątki. Moją uwagę zwróciły piękne porcelanowe wybory. Dlatego od razu postanowiłam, że od razu po powrocie poszukam czegoś podobnego. Chciałam aby porcelana włoska – komplet była naprawdę włoska, wyglądała dokładnie tak jak ta prawdziwą, jak ta którą widziałam w sklepie we Włoszech. Przeglądając internet w poszukiwaniu idealnej porcelany, natrafiłam na przepiękne porcelanowe filiżanki oraz czajnik. Czym tak mnie ujęły? Przede wszystkim pięknym kwiatowym wzorem, który przyciągał wzrok. Postanowiłam więc znaleźć taki cały komplet. Jak się okazało było to dość trudne zadanie, ponieważ te pojedyncze elementy wchodziły niegdyś w skład rzadko spotykanego kompletu, który obecnie jest dzisiaj wyjątkiem. Przeczytałam w internecie, że wiele osób, które posiada taki właśnie komplet włoskiej porcelany w kwiatowy wzór, który tak mi się spodobał, sprzedaje za naprawdę wysoką cenę. Na szczęście trafiłam na polski sklep internetowy, gdzie właśnie pojawił się taki komplet. Wprawdzie kilka elementów się różniło, ale stylistyka wszystkich elementów była bardzo zbliżona. Czajnik oraz filiżanki, które były moimi ideałami miały kwiaty w fioletowym kolorze, te ze sklepu natomiast miały kwiaty w ciemno-różowym kolorze. Oprócz tego drobiazgu, były niemal identyczne. Decyzja zapadła. 

Bez wahania kliknęłam koszyk i zapłaciłam za moje zamówienie. Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu. Dzięki temu, gdy odwiedzają mnie goście mogę im podać kawę lub herbatę w prawdziwym komplecie z porcelany włoskiej. To także piękny dodatek do domu, który cieszy oko oraz prezentuje się naprawdę wytwornie na mojej komodzie w salonie. Przywołuje również wspomnienie Włoch.