Popularne diety pudełkowe

Coraz częściej wśród osób dbających o linię modna staje się dieta pudełkowa. Są to posiłki przygotowywane przez restauracje lub inne firmy gastronomiczne. Im mniej czasu mamy na przygotowywanie posiłków tym częściej zamawiamy taki rodzaj diety. Często liczenie kilokalorii, makro i mikroskładników przerasta nasze możliwości i wolimy zlecić to osobom, które się na tym znają. Dodatkowo posiłki z firm cateringowych zawsze komponowane są tak by były różnorodne i smaczne.

Rodzaje diet pudełkowych

dieta pudełkowaDiety pudełkowe są przeznaczone dla osób ceniących sobie swoje zdrowie ale nie mają czasu wolnego, który mogłyby poświęcić na gotowanie zdrowych posiłków. Różny tryb pracy, czasochłonne treningi i wiele innych czynników sprawia, że gotowanie naszych posiłków zlecamy komuś innemu. Mimo różnych opinii dieta pudełkowa wcale nie jest droga. Wszystkie dobrej jakości produkty spożywcze kosztują. Do tego materiały i gaz potrzebny do gotowania są bardzo drogie. Z reguły im więcej dni wybieramy tym tańsza będzie nasza dieta. Biorąc pod uwagę fakt zaoszczędzania czasu jest na pewno dużo wygodniejsza. Każdą dietę w zależności od naszych wymagań powinien ustalać wykwalifikowany dietetyk. Jeśli do tego możemy sami decydować o czasie trwania diety oraz miejscu dostawy posiłków, taka dieta wydaje się być idealna. Najlepsze firmy cateringowe mają dostawy codziennie rano. To bardzo przyciąga nowych klientów bo każdy lubi dostawać codziennie świeże jedzenie. Każdy posiłek, który zamawiamy w diecie pudełkowej posiada dokładny opis makroskładników oraz alergenów. Są one świeże i w pełni zbilansowane. Jeśli nie wiemy dokładnie jaką dietę powinniśmy zamówić by była ona odpowiednia dla nas, możemy najpierw porozmawiać z konsultantem danej firmy cateringowej. On w zależności od naszych preferencji pomoże dobrać najlepszą dla nas dietę. Często firmy oferują także próbne czy darmowe dni diety. Wtedy możemy zamówić dzień próbny i sami przekonać się czy dana dieta nam smakuje czy jednak nam nie odpowiada. Każda firma oferująca diety poprawiające nasz metabolizm czy zmieniające nasze nawyki zywieniowe ceni sobie opinie każdego klienta.

Zanim zdecydujemy zamówić się dietę pudełkową musimy zastanowić się nad naszymi wymaganiami. Jeśli chcemy poprawić wygląd naszej sylwetki i zrzucić zbędne kilogramy to musimy zamówić dietę z mniejszą podażą energetyczną. Jeśli mamy problemy z nadmierną ilością gazów to zamawiamy dietę lekkostrawną. Wszystkie diety powinny być dobrze zbilansowane i zróżnicowane. Wtedy się szybko nie znudzą i dadzą zamierzony efekt.