Polecana odmiana marihuany

Konopie to roślina budząca wiele sprzecznych emocji, posiada zarówno liczne grono zwolenników jak i przeciwników. Wielu z nas słysząc samo określenie marihuana widzi osobę odurzoną i uzależnioną stąd ta niechęć. Ale coraz liczniejsza grupa dostrzega w niej cudowne lekarstwo dające nadzieję na dobre samopoczucie , zdrowie a nawet ratunek dla życia. Głównie są to osoby zmagające się ze schorzeniami onkologicznymi. Bo jak wszystkim wiadomo marihuana wykazuje właściwości antynowotworowe co potwierdza współczesna medycyna.

Modyfikacje genowe nasion konopi

nasiona amnesia hazeNiestety fakt ten nie przekonał wielu państw do zalegalizowania rośliny, nawet w naszym kraju jej posiadanie lub hodowla podlega poważnym sankcjom prawnym. Istnieje jedynie możliwość posiadania nasion w celach kolekcjonerskich i na takie podstawie można je zakupić. A dostępne są w sklepach stacjonarnych lub w ofertach internetowych. Dużą popularnością cieszą się nasiona amnesia haze, odmiana zmodyfikowana genetycznie celem osiągnięcia jak największych zbiorów. Jest bardzo łatwa w uprawie, ma niewielkie wymagania glebowe oraz hodowlane. Rośnie praktycznie wszędzie, wystarczy nasłoneczniony teren, kwaśna gleba oraz ekologiczny nawóz taki jak mączka kostna czy rybia. Jedynym warunkiem jaki musimy spełniać w czasie uprawy jest obfite nawilżenie nawet do dziesięciu litrów wody dziennie. Charakterystyczną cechą rośliny jest długi okres kwitnienia zapewniający obfite zbiory, przyciągające uwagę świeżym owocowym smakiem. Amnesia haze doskonale sprawdza się zarówno w uprawie outdoor gdzie osiąga imponujący wzrost do dwustu dziesięciu centymetrów, jak i intdoor w której osiąga wysokość stu pięćdziesięciu centymetrów. Zawartość THC przekracza dwadzieścia jeden procent co świadczy o wysokiej jakości. Roślina jest silna, stabilna i plenna . Odporna na działanie czynników atmosferycznych, należy się skupić na zapewnieniu jej prywatności i bezpieczeństwa ze względu na wartość hodowli. Najlepszym rozwiązaniem jest wysokie ogrodzenie, krzewy lub drzewa. Jest to idealna odmiana w gorące klimaty.

Marihuana to roślina która od zawsze fascynowała ludzkość. Zainteresowanie budziła swoimi właściwościami oraz oryginalnym wyglądem. Jej uprawa możliwa jest tylko w państwach które zalegalizowały roślinę. W naszym kraju możemy ją posiadać tylko w celach kolekcjonerskich. Koszt zakupu jest niewielki i  wynosi około pięćdziesięciu złotych za jedno nasiono. Najbardziej polecanym miejsce do zakupu jest Hiszpania, pochodzące stamtąd nasiona dojrzewają niemal w stu procentach.