Podróżne ręczniki szybkoschnące na wakacje

 

Podróżnicy, spacerowicze górscy, czy też osoby biwakujące bardzo doceniły w ostatnim czasie wynalazek, który choć w dość delikatny sposób, ale ułatwił im mocno życie. Mowa tutaj o ręcznikach szybkoschnących, które bardzo przydają się dla wymienionych wcześniej grup osób, ale i nie tylko dla nich. Teki wynalazek to odpowiedź na delikatny problem wolno suszącego się ręcznika, który za nic na świecie nie można było łatwo dosuszyć.

Z czego zbudowane są ręczniki szybkoschnące?

ręcznik szybkoschnącyNajwiększym problemem związanym z wolnym wysychaniem ręczników jest materiał, z jakiego są one zbudowane. Najczęściej do tego typu rzeczy wykorzystuje się bawełnę, która pomimo wielu zalet i miękkiego dotyku ma problem z szybkim oddawaniem wilgoci. Bawełniane ręczniki schną bardzo długo, nawet jęli chcielibyśmy je dosuszyć suszarką. Producenci, którzy oferują ręcznik szybkoschnący rozwiązali ten problem poprzez zamianę materiału z jakiego wykonany jest ręcznik na taki, który schnie szybciej. Na pytanie jaki to materiał nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi, gdyż na rynku jest wiele różnych wersji i każda sprawdza się nad wyraz dobrze. Są ręczniki szybkoschnące frotte, ręczniki welurowe i wiele innych rodzajów oraz ich kombinacji, co daje pokaźną paletę rozwiązań. Cieszy to oczywiście klientów, którzy mogą wybrać odpowiedni rodzaj dla siebie, ale wprowadza także chaos, gdyż mało kto jest w stanie określić, który rodzaj ręcznika będzie najlepiej sprawdzał się w terenie. Co więcej niektóre dobrze sprawdzają się w pewnych warunkach, a gorzej w innych, tak więc pozostaje już tylko praktyka i indywidualne preferencje. W zależności od rodzaju materiału inna jest też waga ręcznika, a także jego chłonność, co może mieć istotne znaczenie dla niektórych użytkowników. Nie zawsze mało chłonny ręcznik będzie zadowalał osoby, które szybko chcą być suche, a niektórzy poszukują niskiej wagi ręcznika, oraz małej wielkości, gdyż chcą zmieścić go do plecaka, nie zajmując jednocześnie zbyt wiele przestrzeni.

Pomijając to zróżnicowanie trzeba przyznać, że ręczniki tego typu schną naprawdę szybko i już po kilku godzinach można spakować je do plecaka, a w niektórych przypadkach nawet dużo szybciej. Nowoczesna technika wychodzi do nas naprzód nawet w tak błahych sytuacjach jak wybór ręcznika, jest to swoją drogą bardzo pocieszające jak bardzo dba ona o nasz komfort i słucha naszych potrzeb. Są to oczywiście zalety wolnego rynku, gdzie to klienci swoimi potrzebami generują rynek produktów i takie było od początku jego założenie.