Planujemy pobyt w Kudowie – Zdrój

Południowy region Polski cieszy się dużą popularnością wśród turystów praktycznie w każdym sezonie. Górskie wycieczki, nowoczesne kompleksy wypoczynkowe oraz niepowtarzalny klimat sprawia, że często korzystamy z atrakcyjnych ofert hoteli i pensjonatów w trakcie dłuższych weekendów, w okresach świątecznych oraz urlopowych. Jakie miejsca warto zwiedzić? Gdzie szukać taniego noclegu i jak najkorzystniej zrobić rezerwację?

Aktywny wypoczynek w Kudowie – Zdrój

pensjonaty w Kudowie-ZdrojuDobrą alternatywą dla popularnych, dużych miejscowości w regionie południowej Polski w województwie dolnośląskim jest Kudowa- Zdrój. To pięknie położone, urokliwe miasteczko zachwyci każdego, kto ceni sobie możliwość aktywnego spędzania czasu jak również relaksu i wypoczynku w otoczeniu gór. Znajdziemy tu m. in. Nowoczesne kompleksy SPA&Wellness, park wodny atrakcyjną bazę astronomiczną oraz popularne uzdrowisko. Planują pobyt w Kotlinie Kłodzkiej nie sposób także zapomnieć o malowniczych szlakach i trasach w Górach Stołowych oraz obiektach architektury takich jak pobliska Kaplica Czaszek czy Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej znajdującym się na szczycie góry Iglicznej (845 m n. p. m.). Jeżeli chodzi o atrakcyjne pensjonaty w Kudowie-Zdroju przy dokonywaniu rezerwacji powinniśmy sprecyzować swoje oczekiwania. Taniego i atrakcyjnego noclegu warto poszukać na popularnych stronach internetowych, gwarantujących możliwość porównywania cen w poszczególnych ośrodkach wypoczynkowych lub korzystając z innych portali, oferujących dodatkowe pakiety zniżkowe w kompleksach wypoczynkowych. W przypadku rezerwacji pokoju dla dwóch osób dorosłych w samym sercu Kotliny Kłodzkiej ceny zaczynają się od 65zł za dobę od osoby. W cenę wliczone jest śniadanie, prywatna łazienka, dostęp do Internetu. Rezerwując pokój w tej cenie możemy także liczyć na dodatkowe wyposażenie pokoju w skład którego wchodzą żelazko i deska do prasowania czy suszarka, które bez wątpienia są bardzo przydatne w podróży. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że odwołanie rezerwacji jest bezpłatne, więc w przypadku niespodziewanych sytuacji nie musimy obawiać się, że poniesiemy dodatkowe koszty. Pamiętajmy, że w myśl ogólnie przyjętych ustaw każde miasto cechujące się wysokimi walorami turystycznymi zobowiązane jest do odprowadzania opłaty klimatycznej, która w przypadku Kudowy wynosi 2zł od osoby za jedną dobę.

Odwiedzając Kotlinę Kłodzką w okresie zimowym warto także wybrać się do położonego nieopodal Zieleńca- drugiej zaraz po Zakopanem zimowej stolicy Polski, do której prowadzi Droga Stu Zakrętów. Magiczna aura Kotliny Kłodzkiej to nie tylko raj dla fanów sportów zimowych, ale także miłośników fotografii z uwagi na niesamowite widoki oraz kaskadową rzeźbę terenu w otoczeniu malowniczego Parku Narodowego Gór Stołowych.