Otulacze bambusowe dla dzieci

 

Kiedy niebawem ma pojawić się na świecie dzidziuś, to każda mama w pośpiechu kompletuje dla niego wyprawkę która mu posłuży przez pierwsze kilka miesięcy, a nawet może lat. Stanowią ją najczęściej produkty pielęgnacyjne, lub przedmioty, bez których ciężko funkcjonować. Mowa tu o łóżeczku dla noworodka, pościeli, ubrankach, zestawie kąpielowym, czy wszelkich materiałów służących do okrywania maluszka.

Zastosowanie otulaczy bambusowych

otulacze bambusoweKiedy maluszek jest w brzuszku mamy, to znajduje się w bezpiecznym środowisku, w którym na pewno jest mu dobrze. Wychodząc na świat jest zdany tylko na swoich rodziców, którzy muszą mu stworzyć choć w części podobne warunki. Dzieci lubią być ciasno spowite, bo taka pozycja je uspokaja i wycisza. Bardzo małe dzieci nie panują jeszcze nad odruchami swojego ciała, które często są niekontrolowane. Nagły wyrzut rączek, czy nóżek wprawia je w podenerwowanie, bo jeszcze nawet nie wiedzą, że to są ich rączki i że mogą nimi niezależnie poruszać. Do zawijania dzieci służą przeróżne kocyki, pieluszki, rożki, czy beciki. Najczęściej wykonane są z bawełny, ponieważ jest ona lekka, przewiewna i świetnie chłonie wodę. Nowością są otulacze bambusowe, które są jeszcze lepsze jakościowo niż bawełniane. Bambus jest bardzo odporną tkaniną, która jest niesamowicie delikatna w dotyku nawet po wielu praniach, a do tego posiada szereg cennych właściwości. Przede wszystkim jest to tkanina wykazująca działanie antybakteryjne, posiada naturalne filtry ochronne UV, dzięki czemu zatrzymuje ona promieniowanie słoneczne. Otulacz świetnie chłodzi latem, a zimą delikatnie grzeje, dlatego wszelkie produkty wykonane z bambusa nadają do stosowania przez cały rok. Otulacze mają uniwersalny rozmiar i mogą być w formie klasycznej chustki, lub spersonalizowany kształt w celu łatwiejszego zawijania dziecka. Zawijając dziecko w otulacz, w naturalny sposób go uspokajamy i możemy go w takiej pozycji usypiać, nosić, lub kłaść w łóżeczku. Maluszki lubią mieć ciepło ciasno, bo takie warunki panowały w brzuszku mamy.

Olutalcze możemy kupić w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt. Przed zakupem trzeba sprawdzić skład tkaniny, ponieważ nie wszystkie, które mają na etykiecie napisane bambus, mają w stu procentach ten surowieć. Niektóre otulacze mają jedynie dodatek bambusa,a w większej części jest to bawełna. Za oryginalny otulacz z bambusu trzeba zapłacić nawet około siedemdziesięciu złotych, ale będą to dobrze zainwestowane pieniądze, ponieważ będzie służyć naszemu dziecku przez wiele miesięcy.