Ośrodek wypoczynkowy sposobem na biznes

 

Turystyka jest jedną z gałęzi gospodarczych, na której coraz więcej osób postanawia zarobić. Co prawda w każdej branży, związanej z turystyką, istnieje wielka konkurencja, jednak nikomu to specjalnie nie przeszkadza. Jak postawimy na odpowiednie miejsce to turystów jest tylu, że każdy będzie mógł na tym skorzystać. Ja również postanowiłam spróbować swoich sił w dziedzinie turystycznej, a konkretnie uznałam, że zadbam o miejsca noclegowe. Zawsze marzyłam o czymś w rodzaju własnego hotelu. 

Własny ośrodek wczasowy

ośrodek wypoczynkowy w UstceWielkimi krokami zbliżają się wakacje, a to oznacza okres zbierania dla osób związanych z turystyką letnią. Największe obroty odnotowują miejscowości nadmorskie, chociaż w górach latem też jest pełno turystów. Coraz więcej osób próbuje swoich sił w branżach powiązanych w jakiś sposób z turystyką. Na pewno kusi ogromna rzesza potencjalnych klientów oraz fakty. A te pokazują, że praktycznie każdy, kto zajął się jakąś gałęzią turystyki, czerpie z tego dość spore zyski. Ja również postanowiłam pójść w tym kierunku tym bardziej, że zawsze marzyłam o prowadzeniu czegoś w rodzaju własnego hotelu. Ostatecznie otworzyłam ośrodek wypoczynkowy w Ustce, miejscowości, do której mam sentyment z dzieciństwa. Udało mi się tutaj nabyć atrakcyjnie położony kawałek ziemi, na którym postawiliśmy z mężem na razie kilkanaście drewnianych domków. Nie ma w nich nie wiadomo jakich wygód, ale zadbałam o to, żeby mieszkanie w nich było w pełni komfortowe. We wszystkich domach wstawiłam nowe meble i zadbałam o to, żeby były w nich łazienki. Na terenie ośrodka też cały czas dokładamy kolejne atrakcje. Jest więc miejsce na wspólne ognisko, duży plac zabaw dla dzieci a teraz jeszcze jesteśmy w trakcie budowy ogromnej altany. Ośrodek otworzyliśmy dopiero w tym roku, a już nie narzekamy na brak gości. Od czerwca do końca sierpnia praktycznie wszystkie domki mamy wynajęta. Zaczyna nam się więc powoli zwracać nasza inwestycja. Co prawda ośrodek będzie czynny tylko w sezonie letnim, jednak tak sobie wszystko rozplanowaliśmy, żeby się to w pełni opłacało.

Jak byłam mała to marzyłam o prowadzeniu własnego hotelu lub pensjonatu. Na dzień dzisiejszy marzenie to zaczęło się realizować, może w nieco innej formie, niż myślałam, ale jednak. W tym roku, bowiem, otworzyliśmy z mężem ośrodek wczasowy w Ustce, w którym na razie znajduje się kilkanaście domków drewnianych. Ku naszemu zdziwieniu, niemal wszystkie domki mamy zarezerwowane na najbliższe trzy miesiące. Dzięki temu nasza inwestycja będzie się powoli wracać.