Ogrzewanie domu ekogroszkiem

Kupno materiałów opałowych bardzo często stanowi spory problem. Trzeba zaznaczyć, że w ostatnich latach ceny niektórych materiałów opałowych znacznie wzrosły. W szczególności tyczy się to węgla. W jego przypadku po pierwsze wzrosło jego wydobycie a po drugie wykładniczo rośnie zapotrzebowanie na ten materiał opałowy. W efekcie rosną ceny węgla i odbija się to na osobach, które do tej pory węgiel stosowały do ogrzewania swoich domów. Dobrym pomysłem może być przerzucenie się na stosowanie tańszych alternatyw. 

Polecany polski ekogroszek 

ekogroszek kwk wesołaWęgiel do ogrzewania stosowany jest od niepamiętnych czasów. Nie da się ukryć, że jeśli rozpalimy węgiel w naszym kotle grzewczym to najczęściej emituje on bardzo duże ilości ciepła. Jednak nie oznacza to wcale tego, że nie warto już zwracać uwagi na inne materiały opałowe. Poszukując tańszych alternatyw dla węgla z pewnością natrafimy w końcu na ekogroszek kwk Wesoła jest zaś jednym z najlepszych producentów tego materiału opałowego. Bazą do produkcji ekogroszku jest węgiel. Jednak nie jest to węgiel w bardzo dużych grudach. Do produkcji ekogroszku stosuje się węgiel o drobnej ziarnistości, który przez długie lata był uznawany za odpad. Praktycznie nikt nie chciał w taki materiał opałowy inwestować ponieważ ciężko było nawet spalać go w klasycznych kotłach grzewczych jakie każdy w domach posiadał. Dopiero gdy zaczęto produkować kotły zasypowe to pojawiła się realna szansa na to, że drobne materiały opałowe będą mogły być w naszych domach skutecznie wykorzystywane do generowania ciepła. Ekogroszek dodatkowo nie bez powodu w swojej nazwie zawiera słowo „eko”. Wzięło się ono stąd, że przy produkcji tego materiału opałowego węgiel poddawany jest odsiarczaniu. W związku z tym ekogroszek podczas spalania nie emituje dużej ilości trujących spalin, które szkodzą otaczającemu nas środowisku. Pamiętajmy o tym by kupować jedynie taki ekogroszek, który pochodzi od sprawdzonych producentów. Nie warto kupować kota w worku ponieważ można się bardzo poważnie zawieźć w czasie zimy. 

Od dłuższego czasu ekogroszek sprzedawany jest również w marketach w wersjach workowanych. Decydując się na zakup tego materiału warto zwracać szczególną uwagę na informacje znajdujące się na opakowaniu. W szczególności patrzmy na informacje dotyczące kaloryczności, pochodzenia oraz spiekalności. Jeśli stopień spiekalności będzie zbyt wysoki to bardzo poważnie może to zaszkodzić naszemu kotłowi grzewczemu oraz automatycznym podajnikom, które są w nim zamontowane.