Ogrodzenia proste w montażu

Przedział czasowy, jaki wyznaczony został na wykończenie jednostki był bardzo nierealistyczny, i prawie pewne było, iż nie zmieścimy się w wyznaczonym czasie. Mimo to, prace posuwały się bardzo sprawnie, a najbardziej czasochłonnym zadaniem zdawało nam się postawienie ogrodzenia. Teren jednostki był bowiem bardzo rozległy, i wymagał nie tylko ustawienia samego ogrodzenia, ale również słupów służących jako podstawy do kamer systemu monitorowania wizyjnego.

Szybki montaż ogrodzenia segmentowego

montaż ogrodzeń panelowychZałożenie normalnej siatki ogrodzeniowej było dość czasochłonne, gdyż siatki nie były zbyt wygodne w instalacji. Użycie takowej znacznie spowolniłoby więc prace, dlatego zdecydowaliśmy się zastąpić ją nowoczesnym ogrodzeniem panelowym. Takie ogrodzenie składało się z segmentów stalowych krat, które mogły być bardzo szybko przytwierdzone do słupów bez użycia narzędzi elektrycznych czy konieczności wykonywania prac bardziej wymagających niż zamocowanie owego słupa w podłożu. Same słupy, które wchodziły w skład zestawu ogrodzenia, posiadały fabrycznie wykonane otwory na śruby montażowe, dzięki czemu przymocowanie jednego segmentu zajmowało co najwyżej kilka minut. Montaż ogrodzeń panelowych mógł więc odbywać się niemal jednocześnie na całej długości wyznaczonej granicy terenu obiektu, i był zależny tylko od ilości pracowników, przydzielonych do tego zadania. Panele, mimo iż wysokie na przeszło trzy i pół metra, były bardzo lekkie, więc ich transport mógł odbywać się nawet ręcznie, w przypadku braku innej możliwości, co tym bardziej przyśpieszało wykonywanie prac. Zestawy takowych ogrodzeń były jednak nie tylko bardzo wygodne w montażu, ale również zdecydowanie uniwersalne, gdyż oprócz zwykłych paneli ogrodzeniowych, w ofertach producentów znaleźliśmy również segmenty które służyły jako wyjścia awaryjne i drogi ewakuacyjne z obiektu, jak również te które miały być podstawą do montażu bram przesuwnych i wjazdowych.

Z ich pomocą można więc było nie tylko wyznaczyć granice obiektu, ale również stworzyć wszystkie niezbędne wyjścia awaryjne i wjazdowe, bez konieczności docinania czy przerabiania elementów, tak jak to miało miejsce przy użyciu zwykłej siatki ogrodzeniowej. Wytrzymałość stalowych krat, z jakich owe ogrodzenie było wykonane, oznaczało większy poziom bezpieczeństwa, ale również i większą trwałość, gdyż zastosowana stal nie była podatna na korozję i nie wymagała wymiany co kilka lat, z racji uszkodzeń czy zardzewiałej powierzchni, która nie spełniała już swojego zadania.