Ogrodowa girlanda z żarówek

Każdy posiadacz przydomowego ogrodu marzy by mieć w nim przyjemne, nastrojowe miejsce, w którym można spędzać długie, letnie wieczory. Urządzenie ogrodowego miejsca wypoczynkowego może być nie lada problemem. Meble przeznaczone na zewnątrz, choć jest ich masa, są niestety drogie. Do tego jeszcze kwestia oświetlenia i ewentualnych ozdób. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważną rolę w urządzaniu każdego miejsca pełni oświetlenie. To ono nadaje ton i określa przeznaczenie danego pomieszczenia.

Romantyczny nastrój z girlandą ogrodową

girlanda z żarówekWybór mebli do ogrodowej altany czy na werandę powinien być podyktowany przede wszystkim wygodą. Najlepiej przetestować samemu dany zestaw wypoczynkowy i zdecydować, co nam najlepiej odpowiada. Kiedy mamy już na czym siedzieć, musimy się zastanowić jak sprawić by nasza wymarzona przestrzeń była miła dla oka. Werandę dobrze jest wyposażyć w delikatne, jasne firanki. Osłonią nieco widok, ale stworzą wrażenie pokoju z szeroko otwartymi oknami. Puszczone luźno będą przyjemnie tańczyć na wietrze, a spięte po bokach dodadzą elegancji. Na podłogę warto położyć nieduży dywanik, który również ociepli przestrzeń. Nie może zabraknąć też pary ciepłych i milutkich koców, które ogrzeją w chłodny wieczór. Kilka bibelotów i donic z ulubionymi kwiatami dopełni domową atmosferę. Jednak kluczowym elementem każdej altany i werandy jest oświetlenie. To ono upiększa naszą przestrzeń i sprawia że chce się tam posiedzieć. Ostatnim hitem jest girlanda z żarówek do ogrodu. Niewielkie żarówki dające złote, ciepłe światło zamontowane na grubym czarnym kablu to niewątpliwie ostatni krzyk mody tego sezonu. Pasuje zarówno do industrialnych, surowych wystrojów jak i do tych jasnych, delikatnych i romantycznych. Mając duże, rozłożyste drzewo w ogrodzie świetnym pomysłem jest urządzenie pod nim miejsca do biesiadowania. Wówczas oświetlenie w postaci girlandy można zawiesić na gałęziach. Stworzy to piękną przestrzeń, która zapadnie w pamięć wszystkim gościom. Girlanda nada się też znakomicie do oświetlenia ścieżek w ogrodzie. Złota barwa światła tworzy przyjemny, delikatną aurę, jak w parku. Idealną do wieczornych spacerów. 

Urządzanie miejsca relaksu w ogrodzie to często problematyczna kwestia. Najważniejszą sprawą jest decyzja w jakim stylu chcemy zachować naszą przestrzeń. Nowoczesna prostota, industrialny eklektyzm czy romantyczny przepych. Wszystkie te kombinacje potrzebują jednak jednej ważnej rzeczy – pięknego i funkcjonalnego oświetlenia. Świetnie sprawdzi się girlanda z żarówek, która wygląda ładnie oraz daje wystarczającą ilość światła, bez dodatkowych lamp.