Oferty wynajmu nagłośnienia

Jako młody chłopak bardzo lubiłem chodzić na różnego rodzaju imprezy, dyskoteki i koncerty. W odróżnieniu od moich znajomych nie chodziłem tam jednak tylko w celach towarzyskich i rozrywkowych, zwracałem bowiem bardzo dużą uwagę na oprawę tego typu wydarzeń poczynając od oświetlenia i spraw ogólnoorganizacyjnych, a kończąc na najbardziej interesującej mnie kwestii, czyli nagłośnieniu tego typu imprez. Dźwięk zawsze był dla mnie na pierwszym miejscu i jako dorosła osoba to właśnie z nim postanowiłem związań swoją karierę zawodową.

Firmy zajmujące się wynajmem nagłośnienia

wynajem nagłośnieniaObserwując od lat polski rynek już dawno temu zauważyłem tendencję wzrostową liczby organizowanych imprez publicznych, na których kluczową rolę odgrywała jakość dźwięku. Dlatego jeszcze na studiach postanowiłem założyć własną firmę oferującą wynajem nagłośnienia na różnego rodzaju wydarzenia publiczne. Pomysł na biznes okazał się być strzałem w dziesiątkę i od samego początku nie mogę narzekać na brak zainteresowania usługami mojej firmy. Oczywiście największą część zleceń stanowi nagłośnienie na różnego rodzaju koncerty, zarówno te duże na kilka tysięcy osób jak i mniejsze, organizowane przez gminy, domy kultury czy kluby. Zaskoczeniem może być jednak fakt, że na drugim miejscu na mojej liście znajdują się zlecenia związane z branżą polityczną. W mojej karierze mam już na koncie wynajem nagłośnienia na wiece polityczne różnych partii, a także na wystąpienia w gminach, czy powiatach na wolnym powietrzu. Moim ulubionym rodzajem zleceń jest jednak zapewnianie odpowiedniego rodzaju nagłośnienia na turnieje sportowe i to zarówno na te organizowane w szkołach, jak i na imprezy na poziomie profesjonalnym, ponieważ mam podpisaną stałą umowę z klubem koszykarskim z naszego miasta, który wynajmuje u mnie nagłośnienie na swoje domowe mecze. Ostatnio udało mi się zdobyć podobne zlecenie dla drużyny tenisa stołowego reprezentującej nasze miasto i chociaż nie jest to duży kontrakt to daje mi olbrzymią satysfakcję, jako pasjonatowi tego niedocenianego sportu.

Polska jako jeden z większych krajów europejskich jest naprawdę dużym rynkiem dla firm zajmujących się usługami wynajmu nagłośnienia na różnego rodzaju imprezy. Markowy sprzęt dobrej jakości jest naprawdę dużą inwestycją, na którą mało kogo stać, jeśli chodzi jego o sporadyczne wykorzystanie, dlatego ludzi coraz chętniej korzystają z możliwości wynajęcia takiego sprzętu od firmy, która może sobie pozwolić na taki wydatek, ponieważ w jej przypadku jest on eksploatowany na tyle często, żeby się zwrócił i przyniósł zysk.