Odświeżacze powietrza z naturalnymi olejkami

Przebywanie w miejscu, które ładnie pachnie jest o wiele przyjemniejsze. Oprócz regularnego wietrzenia mieszkania warto wyposażyć każde pomieszczenie w odświeżacz powietrza. Dzięki nim nawet podczas zimowych dni będziemy czuć miłe zapachy, które przypomną nam ciepłe, letnie wieczory. Często jednak odświeżacze zawierają dużo sztucznych dodatków. Jeżeli chcemy, aby były one bardziej ekologiczne to powinniśmy skorzystać z tych, które zawierają naturalne składniki.

Zastosowana ekologia w odświeżaczach powietrza

polecane ekologiczne odświeżacze powietrzaBardzo często na półkach widzimy zwykłe odświeżacze, które przyciągają nas różnorodnymi zapachami i wyglądem. Polecane ekologiczne odświeżacze powietrza w przeciwieństwie do nich nie posiadają w swoim składzie sztucznych dodatków. Ich substancje zapachowe pozyskiwane są z naturalnych olejków eterycznych, a ich opakowania nie zawierają elementów syntetycznych. Jest to bardzo ważna zaleta, którą docenią osoby podatne na alergię oraz te, które mają problemy z drogami oddechowymi. Takie ekologiczne odświeżacze świetnie sprawdzą się również w pokojach dziecięcych, a zwłaszcza tam gdzie śpią niemowlaki. Brak chemikaliów sprawia, że są one bezpieczne dla zdrowia. Takie odświeżacze dostępne są w formie sprayu lub urządzenia stojącego. Te w sprayu przeznaczone są do spryskania pomieszczenia za każdym razem kiedy tego potrzebujemy. Ich zapach może jednak utrzymywać się krótko. Często można je rozpylać na konkretnej powierzchni na przykład na dywanie, kanapie czy nawet spodniach. Bardzo skutecznie likwiduje pozostałości zapachu dymu tytoniowego, zapachy przygotowywanego wcześniej jedzenia, ale również farb i rozpuszczalników. Jego działanie jest doraźne i ulotni się po pewnym czasie. Jeżeli chcemy żeby przyjemny zapach w pomieszczeniu unosił się cały czas to powinniśmy wybrać odświeżacz stojący. Zazwyczaj ma on formę ozdobnego pudełka w różnym kształcie. Może być wypełniony ekologicznymi kulkami lub kryształkami żelowymi, ale również może co jakiś czas wypuszczać z siebie mgiełkę zapachową. Zapach może utrzymywać się nawet przez okres 3-4 tygodni. Każde rozwiązanie takiego ekologicznego odświeżacza sprawdzi się doskonale w domu, mieszkaniu lub biurze przy czym nie będzie to szkodliwe dla środowiska i zdrowia.

Odświeżacze nie są drogim wydatkiem. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę czy są one ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia. Dzięki takiemu drobiazgowi możemy utrzymać w każdym pomieszczeniu przyjemną i niedrażniącą woń cytrusów lub kompozycji kwiatowych. Można również samemu przygotować taki naturalny, nie zawierający chemikaliów odświeżacz przy pomocy składników, które każdy posiada w swoim domu.