Odpowiednie mleko na problemy z kolką

Ostatnio miałam poważny problem. Nasze dziecko ma półtora miesiąca. Karmiłam dziecko piersią, ale to kończyło się bolesną kolką. Próbowałam zminimalizować skutki ciepłymi poduszkami grzewczymi, masażem brzuszka, ale środki te w ogóle nie pomagały. Przez dwa dni karmiłem się tylko mieszanką i od razu wszystko zniknęło jak ręka odjął. Przez te dwa dni byłam na diecie, nie jadłam warzyw, owoców, roślin strączkowych ani kapusty, chleba – tylko z otrębami, jajka – tylko przepiórki, nie piłam mleka, ale potem ponownie kolka u dziecka wróciła. Nie wiedziałam co robię źle.

Problematyczne kolki – jak ich unikać?

mleko na kolkęNa samym początku przestudiowałam pytania dotyczące składu mleka matki i formuły, szperałam w sieci informacji o tym, jak matki walczą w dosłownym tego słowa znaczeniu tylko o to, by zachować mleko i zdrowo karmić dzieci. je karmić. W końcu zdecydowałam się, że odsunę dziecko od piersi i kupię mleko na kolkę. Nie będę ukrywać, że od razu wszystko wróciło do normy, dziecko zaczęło smacznie jeść i dobrze spać w nocy. Teraz już wiem, że często jest tak, że przy pełnym przestrzeganiu diety w żaden sposób nie rozwiązuje problemu z kolkami oprócz specjalnie dobranego mleka modyfikowanego. Warto dodać, że najczęstszą przyczyną alergii pokarmowej u dzieci jest nietolerancja białek mleka krowiego. Oczywiście w diecie, w leczeniu alergii pokarmowych u dziecka, konieczne jest całkowite wykluczenie produktów mlecznych z diety matki karmiącej. Jak starannie przestrzegana jest dieta, rokowanie będzie korzystniejsze w przyszłości. Nie zawsze jednak to jest możliwe, dlatego nie pozostaje nic innego, jak dobre mleko na problemy z kolką, które można zakupić u dobrych producentów. Dziś nie widzę większego sensu męczenia dziecka przy piersi matki, chyba że chodzi o dawki odpornościowe, ale co to da jeśli dziecko dzień w dzień ma kolkę nic? Problem może zostać rozwiązany od ręki. 

Próbując pomóc dziecku z kolką, matka może usunąć z diety produkty mleczne lub inne, ale powinna usuwać tylko jeden rodzaj jedzenia na raz. Tylko, że zanim minie czas, aż rozpozna się problemowy produkt dziecko nadal może doznawać kolek. Podczas kolki dziecko płacze, zgina nogi i skręca całe ciało. Może to trwać kilka godzin i zwykle występuje wieczorem lub w nocy. Nie jest łatwo tego uniknąć, jeśli karmi się piersią. Trzeba dopasować odpowiednią dietę, która jest pozbawiona laktozy, ale to jest niełatwe. Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest podawanie mleka specjalnie przeznaczonego dla dzieci cierpiących na kolkę.