Odbyłem szkolenie z bezpiecznej jazdy

Od zawsze byłem bardzo dobrym kierowcą. Prawo jazdy zrobiłem tuż po osiemnastych urodzinach. Od tego czasu jestem czynnym kierowcą i nigdy nie miałem nawet drobnej stłuczki. Po wielu latach pracy dorobiłem się wreszcie szybkiego i mocnego samochodu sportowego z dużą ilością koni mechanicznych pod maską. To było moje marzenie od dzieciństwa. Chociaż wiedziałem, że jestem bardzo dobrym kierowcą, uznałem, że zanim wsiądę za kierownicę tak szybkiego samochodu warto by się troszeczkę podszkolić z jazdy.

Czego się dowiedziałem na szkoleniu z bezpiecznej jazdy?

szkolenia z bezpiecznej jazdyUdałem się więc do ośrodka nauki jazdy, w którym kiedyś zdawałem prawo jazdy. Zawsze posiadali tam wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę trenerów i instruktorów nauki jazdy. Wiem, że kiedyś organizowali tam szkolenia z bezpiecznej jazdy i miałem nadzieje, że wciąż organizują takie kursy. Okazało się, że faktycznie cały czas je robią, ponieważ jest na nie duże zainteresowanie i wiele osób z nich korzysta. Miałem farta, ponieważ takie kursy w tym ośrodku odbywają się raz na miesiąc, a najbliższy zaczynał się na dwa dni i to była ostatnia szansa, żeby się na niego zapisać. Od razu to zrobiłem i z góry zapłaciłem całość pieniędzy za szkolenie, ponieważ było ono bardzo tanie. Już wkrótce przekonałem się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę! Szkolenie na którym byłem trwało kilka dni, składało się z części teoretycznej i praktycznej. Część praktyczna była podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich odbywał się na torze wyścigowy, gdzie uczyłem się w kontrolowany sposób zachowania samochodu na śliskich powierzchnia, podczas poślizgu i przy nagłych zmianach pasa ruchu i ostrych zakrętach. Podszkoliłem się trochę z manewrowania kierownicą i pracy z samochodem z manualną skrzynią biegów, gdzie siłą rzeczy, nie przez cały czas będziemy trzymać ręce na kierownicy. Drugi etap szkolenia odbył się już na prawdziwych drogach. Był on trudniejszy, jednakże dzięki szkoleniu na torze wyścigowym i obecności trenera obok mnie czułem się bardzo bezpiecznie.

Jestem bardzo zadowolony z odbytego szkolenia. Bardzo dużo się na nim dowiedziałem i już wkrótce mogłem wykorzystać tą wiedzę w praktyce. Najważniejsze było dla mnie to, że odbywało się ono pod okiem certyfikowanego trenera nauki jazdy. Uważam, że takie lekcje mogą się przydać nie tylko posiadaczom szybkich, sportowych i wyścigowych samochodów, ale także użytkownikom zwykłych, miejskich aut, ponieważ uczą jak zachowywać się w naprawdę ekstremalnych warunkach, których na droga nie brakuje.