Ocieplanie pianką poliuretanową: zalety

Podczas badań nad wyborem izolacji dla swojego projektu, prawdopodobnie natknąłeś się na wiele różnych rodzajów izolacji, w tym z włókna szklanego, celulozy i pianki natryskowej. Słyszałeś o pianie natryskowej, ale nie znasz jej zbyt dokładnie ani tego, jak dokładnie działa. Pianka natryskowa to nowszy rodzaj izolacji, który istnieje od 1986 roku.

Ocieplanie pianką poliuretanową pozwala zmniejszyć rachunki

ocieplanie pianka poliuretanowaWiele nowszych domów jest izolowanych pianką natryskową ze względu na ich efektywność energetyczną i komfort. Jednocześnie właściciele domów decydują się na modernizację strychów, ścian i przestrzeni pełzających za pomocą piany natryskowej, aby naprawić niewygodne problemy z pokojem, a także zaoszczędzić pieniądze na miesięcznych rachunkach za energię. Piana w sprayu jest również świetną opcją dla obór. Co to jest izolacja z pianki natryskowej? Izolacja z pianki natryskowej jest materiałem izolacyjnym i barierowym dla powietrza, który uszczelnia ściany, podłogi i wnęki sufitowe przed ruchem powietrza. Obejmuje to przestrzenie wokół gniazdek elektrycznych i opraw oświetleniowych, a także tam, gdzie ściany stykają się z oknami i drzwiami. Piankę natryskową można rozpylać w otwartej wnęce, na przykład w nowej konstrukcji, na strychach, w przestrzeniach pełzających i legarach. Piana natryskowa nigdy nie traci kształtu. W przeciwieństwie do konwencjonalnych materiałów izolacyjnych, które stosuje się jako ocieplanie pianka poliuretanowa wypełnia pęknięcia, szczeliny i szczeliny podczas instalacji. Z czasem się nie kompresuje, nie ugina ani nie osiada. Pianka w sprayu z otwartymi i zamkniętymi komórkami izoluje Twój dom, tworząc jednocześnie uszczelnienie powietrzne. Izolacja ma wiele zalet, w tym kontrolę dźwięku, powstrzymywanie wzrostu pleśni i ograniczenie przepływu powietrza przy jednoczesnym zatrzymaniu przeciągów i zimnych podłóg. Ma także zdolność obniżania miesięcznych rachunków za energię. Izolacja z pianki natryskowej wpływa na przewodnictwo (przenoszenie ciepła) i konwekcję (przepływ powietrza), co wpływa na komfort domu i efektywność energetyczną. Ogólnym zadaniem izolacji jest przeciwdziałanie przepływowi ciepła do lub z przestrzeni. Utrzymuje ciepło twojego ciepłego domu zimą i chłodny dom chłodny latem. Myśląc o tradycyjnej izolacji – włóknie szklanym i celulozie – pomyśl o tym jak o porównaniu wełnianego swetra i wiatrówki. Wełniany sweter na chłodne jesienne dni jest ciepły i mile widziany.

Ten sam wełniany sweter nie pomaga ci się ogrzać, jeśli wieje wiatr. Wiatrówka będzie znacznie skuteczniejsza w utrzymywaniu ciepła, podobnie jak pianka w sprayu. Wyciek powietrza jest problemem dla wielu domów, co przyczynia się do strat energii w domu, a także do dyskomfortu spowodowanego przeciągami, czy zimnymi podłogami. Wyobraź sobie wpływ, jaki ma to na rachunki za ogrzewanie i chłodzenie.