Nowoczesne wózki inwalidzkie

 

Kiedy lekarz mówi, że nas bądź naszego bliskiego czeka tylko wózek inwalidzki brzmi to dokładnie jak wyrok. Co w tym wszystkim jest najgorsze? Brak dotychczasowego życia. Nie będzie można chodzić do ulubionych kawiarni czy innych miejsc. Zapewne problem będzie również z pracą. Jednak jest jeszcze coś, co można powiedzieć, że jest znacznie gorsze od samej istoty chodzenia. To pełna zależność od drugiego człowieka. 

Wybór odpowiedniego, nowoczesnego wózka inwalidzkiego

nowoczesne wózki inwalidzkie elektryczne - sklep onlineKiedy już spotka nas to nieszczęście nie można się załamywać. Wiadomo, że łatwo jest powiedzieć, że trzeba iść odważnie, do przodu a znacznie trudniej wykonać. Jednak jeśli sytuacja jest już nieodwracalna warto jest rozważyć opcję w jaki sposób możemy pomóc osobie, która utraciła swoją niezależność. Przede wszystkim trzeba pomyśleć w pierwszej kolejności o tym co zrobić, aby ta osoba mogła się swobodnie poruszać. Co przychodzi jako pierwsze na myśl? Oczywiście nowoczesne wózki inwalidzkie elektryczne – sklep online oferuje ich najwięcej. W stacjonarnych placówkach handlowych nie ma miejsca na to, aby wystawić wszystko. Dodatkowo większość klientów decyduje się na zakup znacznie tańszej opcji, jaką jest zwykły, tradycyjny, manualny wózek. W sieci można znaleźć wiele sklepów oferujących produkty dla osób niepełnosprawnych, lecz przed zakupami warto jest przeczytać opinie, chociażby odnośnie serwisowania produktu. Czy w razie jakichkolwiek problemów czy usterek sprawy będą rozwiązywane bez większego ale. Inwestycja w elektryczny, nowoczesny wózek inwalidzki jest zdecydowanie bardziej opłacalna jeśli chodzi o osoby starsze. Przede wszystkim intuicyjne sterowanie sprawi, że będą oni mieli chociaż namiastkę poczucia niezależności, co jest niezwykle dla nich ważne. Taki pojazd działa bardzo delikatnie, nie wymaga użycia dużej ilości siły, co za tym idzie mogą używać go nawet osoby z pewnymi niedowładami rąk. Takie wózki posiadają również o wiele wygodniejsze siedzenia od tradycyjnych, ale nie tylko.

Ważne są również schodki do stóp. Są one wyprofilowane w taki sposób, że można je bez większego problemu podnosić oraz opuszczać według potrzeb i uznania. Sam fotel jest również regulowany. Oznacza to, że nie trzeba sztywno siedzieć – można także bez większego problemu znajdować się w pozycji pół leżącej. Co więcej – nowoczesne wózki inwalidzkie składa się dość łatwo, co nie stanowi przeszkody w zarówno dalszych podróżach, jak i tych znacznie bardziej prozaicznych – chociażby do przychodni lekarskiej, czy na badania.