Nowoczesne wersje saun

Na temat saun powiedziano w zasadzie już bardzo dużo. Często słyszy się o tym, że ojczyzną tych konstrukcji jest Finlandia. Faktycznie sauny w tym kraju są niezwykle popularne i są to oczywiście suche sauny fińskie. W samej Finlandii podobno jest już grubo ponad milion saun. Od jakiegoś czasu jednak sauny powstają również w innych krajach. Również w Polsce jest już coraz więcej takich konstrukcji. Jednak niekoniecznie musimy inwestować jedynie w sauny fińskie. 

Sprawdzona sauna na podczerwień 

sauny infrared w małopolskimGdy mówi się na temat saun to najczęstszym skojarzeniem są klasyczne sauny fińskie, w których jest mała wilgotność powietrza i jednocześnie bardzo duża temperatura. Takie sauny wymagają jednak bardzo dużo uwagi podczas ich uruchamiania. Szczególnie dużą popularnością ostatnimi czasy cieszą się sauny infrared w Małopolskim jest zaś całe mnóstwo firm, które oferują nam sprzedaż oraz montaż takich saun. Biorąc pod uwagę komfort użytkowania to sauny infrared są zdecydowanie liderem na tej płaszczyźnie. W saunach fińskich czy parowych bardzo ważną kwestią jest szczelność. Nie może być tak by z sauny łatwo uciekało ciepło poza obszar pomieszczenia ponieważ wówczas sauna nie będzie funkcjonowała efektywnie. Z kolei w przypadku sauny na podczerwień to nie ma konieczności by taka szczelność była zachowana. Umożliwia to już sama technologia odpowiedzialna za ogrzewanie. W takich saunach promienniki podczerwieni nie podgrzewają powietrza. Natomiast skutecznie ogrzewają nasze ciała gdy tylko jesteśmy w zasięgu promienników. Wiązki podczerwieni wnikają na głębokość maksymalnie czterech centymetrów wgłąb naszego ciała. To zdecydowanie wystarczy by można było odczuwać bardzo dużą temperaturę. W saunach na podczerwień możemy więc bez obaw siedzieć przy otwartych drzwiach ponieważ i tak nie dojdzie do utraty ciepła. Wspomniane sauny możemy zamontować we wnętrzu naszego domu ale niektóre osoby decydują się na budowanie sauny w postaci wolnostojącego budynku umieszczanego w przydomowym ogrodzie czy też na działce rekreacyjnej. 

Na dzień dzisiejszy sauny na podczerwień wykonuje się najczęściej z drewna. Tradycyjne sauny powstają najczęściej z drewna pochodzącego ze Skandynawii. Dość popularne są sauny tworzone ze świerków skandynawskich. Inwestowanie w sauny to inwestycja w nasze zdrowie. Systematyczne uczęszczanie do saun to naprawdę skuteczna kuracja regeneracyjna dla naszego organizmu. Sauny na podczerwień możemy obecnie nabyć również w postaci kabinowej, które wystarczy wnieść i podłączyć w naszym domu.