Nowoczesne tusze do drukarek ultrafioletowych

Tusze do nadruków ultrafioletowych dodawane są do każdego modelu drukarki, choć niemal zawsze owe tusze mają dość przeciętną jakość, i podczas gdy większość użytkowników uważa, że w zupełności wystarczają do wykonywania nadruków na własne potrzeby, nie nadają się one do zastosowania w profesjonalnych nadrukach komercyjnych. Zakłady wykonujące gadżety na zamówienie nie używają takich tuszy niemal w ogóle, preferując warianty o znacznie wyższej jakości.

Najlepsze tusze do druku ultrafioletowego

profesjonalne tusze do drukarki UVZalety tuszy o najwyższej jakości można wymieniać bardzo długo. Mają one znacznie więcej pigmentu, więc pozwalają na uzyskanie intensywnego, wyraźnego koloru, nawet po naświetleniu światłem ultrafioletowym. Mają również na tyle gęstą konsystencję, by utrzymywać się w miejscu aplikacji po nałożeniu, i nie zlewać się przed oświetleniem ultrafioletem. Najbardziej rekomendowane tusze wykazują się również znacznie krótszym czasem zasychania po oświetlaniu, na tyle szybkim by ponowna aplikacja kolejnej warstwy tuszu mogła być wykonana natychmiast. Te tusze uznawane są przez profesjonalistów nie tylko za znacznie dokładniejsze, ale również wydajniejsze, gdyż nie wywołują tylu niedoskonałości co amatorskie odmiany tuszu. Profesjonalne tusze do drukarki UV nie są jednak polecane wyłącznie za ową jakość, gdyż wielu drukarzy rekomenduje je również z racji iż dostępne są one w odmianach nie występujących wśród standardowych serii tuszy do drukarek ultrafioletowych. Szczególnie często wykorzystywane są tusze ozdobne i brokatowe, za pomocą których tworzone są trójwymiarowe wzory na kubkach czy drobnych gadżetach. Te odmiany tuszu są często metalizowane, i wyglądają niezwykle imponująco po naniesieniu, w niektórych przypadkach nie odróżniając się wyglądem od autentycznych metali. Innym niestandardowym rodzajem tuszu jest wariant wielokolorowy, czy opalizowany, zmieniający kolor w zależności od kąta padania światła.

Owy tusz jest szczególnie często używany do ozdabiania kubków i przedmiotów o nierównej powierzchni, na której jego zastosowanie jest najbardziej widoczne, i przynosi najlepsze efekty. Tusze teksturowe są stosowane najrzadziej, gdyż do ich wykorzystania potrzebne jest nie tylko wyposażenie drukarki, ale również oprogramowanie. Jak wskazuje nazwa, owe tusze umożliwiają stworzenie na powierzchni wielu różnych efektów bez uszkadzania samej powierzchni. Tusze profesjonalne są dostępne w wielu różnych sklepach drukarskich, i coraz częściej bywają sprowadzane na zamówienie od samych producentów.