Nowoczesne lampy sufitowe

Oświetlenie każdego domu to ważna sprawa. To między innymi odpowiednie światło sprawia, że czujemy się dobrze w pomieszczeniu. Dzisiaj możemy wybierać zarówno w żarówkach jak i oprawach lamp. Mogą one zupełnie odmienić wygląd pomieszczenia. Nadać mu nowego nieoczekiwanego charakteru. Do każdego pomieszczenia możemy wybrać ciekawą i nietuzinkową formę lampy. Taką, która będzie przyciągać wzrok od razu po wejściu do pomieszczenia. Również paleta kolorów jest już niczym nieograniczona.

Urok nietuzinkowych żyrandoli

designerskie żyrandolePrzeglądając internet w poszukiwaniu lamp możemy natknąć się na designerskie żyrandole. Nadają pomieszczeniu duszę i niebanalny charakter. Ich ciekawie zaprojektowana forma potrafi zachwycić. Są zdecydowanie droższe niż te standardowe kupione w markecie ale zdecydowanie uroku odmówić im nie można. Nie tylko kształt takich żyrandoli ale również kable i żarówki potrafią być niepowtarzalne. Co ciekawe takie żyrandole nie tylko ładnie wyglądają ale również są bardzo funkcjonalne. Możemy zastosować je w biurze czy prywatnym mieszkaniu. Pięknie prezentują się w kawiarniach czy restauracjach. Czasami są bardzo proste i składają się zaledwie z metalu i żarówki jak żyrandole ażurowe innym razem ociekają kryształowym przepychem. Mogą nawiązywać do dawnych lat albo wręcz przeciwnie być niesamowicie nowoczesne. Mogą odnosić się też do natury i przypominać plaster miodu czy szyszkę albo łączyć w sobie szkło i drewno a mogą też składać się wyłącznie z tworzywa. Sercem każdej lampy są żarówki, które również wpływają na estetykę żyrandola. Mogą nieć kształt bańki czy kropli albo być stylizowane na starodawne żarówki jak żarówka Edisona. Są nawet żarówki, w których żarzący się drucik jest ułożony np. w wyraz „love”. Oprócz żarówki z żyrandolu jest również ważna oprawa. Mogą to być oddzielne abażury, przypominające nam niemalże wszystko co przyjdzie nam tylko do głowy np. kwiaty, liście, diamenty lub po prostu ozdabiać sam żyrandol nie koniecznie spełniając faktycznie funkcje chroniących żarówkę kloszy np. koraliki. Przypinaj one najczęściej połyskujące diamenty, czy kryształy.

Żyrandole dobrze prezentują się w dużych i wysokich pomieszczeniach. Nic w tym dziwnego są zazwyczaj tak okazałe, że potrzebują dużo przestrzeni aby prawdziwie rozbłysnąć. We współczesnym świecie aranżacji to część bez której trudno może być uzyskać odpowiedni efekt urządzając mieszkanie. Designerskie lampy spełniają wszystkie wymogi nowoczesnego oświetlenia. Ponadto są już nie tylko wiszące ale również stołowe, kinkiety, punktowe, podłogowe i wiele innych.