Nowoczesne budynki wymagają żaluzji fasadowych

W obecnych czasach budują się bardzo wiele nowoczesnych budynków, które posiadają zastosowanie innowacyjnych dodatków i dlatego powinniśmy do nich stosować bezbłędnie żaluzje fasadowe, które montuje się na zewnątrz. Wyróżniają się przede wszystkim estetyką, a także niezwykłą funkcjonalnością. Najlepiej żaluzje fasadowe sprawdzają się w dużych przeszklonych pomieszczeniach. Warto wiedzieć, jakie mamy rodzaje żaluzji zewnętrznych, a także jak je zamontować oraz dbać o ich żywotność.

Żaluzje zewnętrzne do nowoczesnej architektury

żaluzje fasadoweZewnętrzne żaluzje zbudowane są z lameli, które posiadają odpowiedni kąt załamania oraz odpowiednio ukształtowanej profile. W zależności od tego, jaki kąt nachylenia lameli wybierzemy, to taka ilość światła naturalnego będzie wpadać do wnętrza naszego pomieszczenia. Kontrolę nad lamelami możemy sprawować przy pomocy specjalnych prowadnic, które najczęściej wykonane są w postaci linek ze stali nierdzewnej. Żaluzja wtedy po całkowitym ściągnięciu będzie chowała się na samej górze w kasecie. Żaluzje, które stosuje się na zewnątrz mają podobne zastosowanie co rolety zewnętrzne, ponieważ ich głównym zadaniem jest ochrona pomieszczenia przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Dzięki ich zastosowaniu będziemy mogli samodzielnie decydować Jakie natężenie światła normalnego ma przedostać się do mieszkania. Żaluzje fasadowe umożliwiają nam zwiększenie poczucia prywatności, ponieważ w każdej chwili możemy całkowicie zasłonić okna. Jeżeli chodzi o bardzo duże okna oraz powierzchnię całkowicie przeszklone to najczęściej wyróżniają się właściwościami izolacyjnymi. Dodatkowo dobre żaluzje fasadowe pozwalają na utrzymanie jeszcze lepszej temperatury wewnątrz pomieszczenia oraz klimatyzacja działa znacznie wydajniej. Żaluzje możemy wybrać pod względem wysokości oraz szerokości, ponieważ produkowane są w wersjach standardowych i pasują do większości tradycyjnych okien, ale również możemy zamówić żaluzje fasadowe wykonane na specjalne zamówienie. Wybierając żaluzje na zamówienie możemy wybrać maksymalne rozmiary, a także zdecydować się na połączenie aluminium z drewnem.

Najczęściej mamy do czynienia z żaluzjami aluminiowymi, które wykonane są z takiego materiału, aby był odporny na wszelkie czynniki atmosferyczne, a także na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast w przypadku jeszcze innego rozwiązania w dobrym wyborem są żaluzje wykonane z drewna. Niezwykle eleganckie są żaluzje harmonijkowe, ale mamy tutaj utrudnienie w precyzyjnym kontrolowanie promieni słonecznych.