Nowoczesna forma drukowania

Postępująca technologia gwarantuje nam dzisiaj szereg nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko znacząco ułatwiają nam codzienne życie, ale przede wszystkim poprawiają standard usług z jakich korzystamy w biznesie. Dowodem na to może być chociażby nowoczesny druk uv, najtrwalszy z jakim mieliśmy dotychczas do czynienia. 

Na czym polega druk uv

drukowanie uv gdyniaDruk uv stosunkowo niewiele różni się w swoim działaniu od tradycyjnych drukarek atramentowych. Jedyną różnicą, która jest tutaj bardzo znacząca jest właśnie ultrafiolet z pomocą którego utwardza się zadrukowaną powierzchnię. To właśnie on odpowiedzialny jest za tak wysoką jakość druku, jego wytrzymałość, a także za fakt, że ten rodzaj druku pozwala nam zadrukować nie tylko standardowe powierzchnie. Jedynym warunkiem jest to, aby materiał, który chcemy zadrukować był płaski. Ten typ druku doskonale radzi sobie z takimi tworzywami jak: płyty pcv, plexi, szkło, karton, folia, a nawet i deski oraz dibondy. Nie bez powodu zatem coraz więcej przedsiębiorców chętnie korzysta z usługi, jaką jest drukowanie uv Gdynia posiada profesjonalne drukarnie w których możemy stworzyć tablice informacyjne, baner, menu naszej restauracji, znaki ostrzegawcze i wiele innych. Metoda drukowania uv zapewnia zupełnie nową jakość nadruku ponieważ jest on niebywale trwały i odporny na wszelkie zmian pogodowe. Nie musimy się martwić o deszcze lub śnieg, ani nawet o słońce, które jak wiemy dawniej miało spory wpływ na zadrukowane powierzchnie sprawiając, że kolory szybko blakły. Tak wysoki standard druku zapewniają nam specjalne tusze polimerowe oraz proces późniejszego utrwalania naszego druku właśnie z wykorzystaniem światła ultrafioletowego. W rezultacie na powierzchni zadrukowanej pojawia się bardzo cieniutka warstwa plastiku chroniąca nasz druk przed warunkami atmosferycznymi i zapewniająca jego świetną jakość na naprawdę długie lata. Warto wspomnieć również o tym, że drukowanie uv jest wykorzystywane nie tylko w biznesie, ale również i na potrzeby domowe. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się dekoracyjne szklane panele. Świetna jakość grafiki, jaką możemy na nich podziwiać jest właśnie zasługą drukowania z użyciem światła uv.

Kolejną zaletą o której na sam koniec warto wspomnieć jest to, że w trakcie drukowania powierzchni do powietrza, którym oddychamy nie wydzielają się szkodliwe dla zdrowia zapachy lub substancje. Pozwala to zatem umieszczać drukarki w zamkniętych pomieszczeniach nie musząc się martwić o potencjalne konsekwencje dla zdrowia.