Niskie składki za ubezpieczenia w Szczecinie

W dzisiejszych czasach dostępność do różnych form zakupu polis ubezpieczeniowych nawet mieszkając w małej miejscowości możemy skorzystać z ofert wielu różnych zakładów ubezpieczeń, którzy oferują swoje produkty online. Trzeba jednak pamiętać, że nadal istnieje spora grupa osób, dla których zakup polisy ubezpieczeniowej bez kontaktu osobistego z agentem ubezpieczeniowym jest czymś nie do pomyślenia. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być bariera informatyczna lub po prostu brak zaufania do zakupu usług droga elektroniczną. Dlatego rola pośredników ubezpieczeniowych nadal jest bardzo duża.

Tanie polisy ubezpieczeń komunikacyjnych w Szczecinie

bardzo tanie ubezpieczenia ze szczecinaW miejscowości, w której mieszkam jest tylko jeden agent ubezpieczeniowy i chociaż wszyscy korzystamy od wielu lat tylko z jego usług to już od dawna miałem wrażenie, że płacę za moje polisy autocasco i oc posiadaczy pojazdów mechanicznych trochę zbyt dużo. Ostatnio kupiłem jednak bardzo tanie ubezpieczenia ze Szczecina u agenta ubezpieczeniowego, którego polecił mi znajomy ze studiów mieszkający właśnie w tym mieście. Okazało się, że za ten sam zakres ubezpieczenia mogę płacić ponad czterysta złotych rocznie mniej! Co więcej, agent pokazał mi też ofertę ubezpieczenia z zakładu ubezpieczeń, w którym od lat posiadam swoje ubezpieczenia komunikacyjne i ta propozycja też była tańsza, niż polisy wystawiane przez naszego lokalnego agenta. Chociaż podobnie jak wielu sąsiadów miałem początkowo obiekcje co do kupowania polis od nieznanych nam pośredników wszystko wskazuje na to, że w dużych miastach takich jak Szczecin konkurencja na rynku pośredników jest na tyle duża, że są oni w stanie przygotowywać bardzo atrakcyjne oferty. Co ważne, wcale nie musiałem jechać do miasta, co tez wiązałoby się z wydatkami na paliwo i poświęconym czasem. Całość załatwiliśmy przez Internet, a oferty dostałem na mój adres e-mail. Moja nieufność zniknęła całkowicie w zeszłym miesiącu, kiedy miałem małą szkodę, którą postanowiłem zlikwidować z mojej nowej polisy autocasco. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i już po dwóch tygodniach miałem pieniądze na koncie.

Obawa przed zmianą ubezpieczyciela jest czymś powszechnym i naturalnym szczególnie wtedy, jeśli przez wiele lat kontynuowaliśmy ubezpieczenie w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym. Zakłady ubezpieczeń podlegają obecnie ścisłej kontroli specjalnych organów, dlatego warto jest sprawdzać propozycje od różnych ubezpieczycieli i korzystać z pomocy sprawdzonych pośredników, którzy często są w stanie zaproponować nam tańsze polisy, które równie dobrze będą dostowane do naszych realnych potrzeb.