Niezawodny automat vendingowy

Choć pierwsze automaty powstały wiele dekad temu, to ciągle są obecne w przestrzeni publicznej. Oczywiście dzisiejsze mode znacznie się różnią od tych sprzed wielu lat, ale zasada ich działania jest taka sama. Ich głównym założeniem jest prowadzenie sprzedaży bez udziału czynnika ludzkiego, co znacznie obniża koszty eksploatacji takiego urządzenia. Choć nie kupimy w nim wszystkiego, to jednak oferują one klientom całkiem spory wybór.

Jakie są rodzaje automatów vendingowych?

nowoczesny automat vendingowyChyba nikt z nas nie lubi stać w kolejkach oraz przepłacać. Bywa tak, że chcemy nabyć wodę i batonik, a ilość osób w sklepie skutecznie nas zniechęca więc rezygnujemy z zakupu lub szukamy innego miejsca. Ten moment jest idealną szansą na zaistnienie automatów vendingowych, ponieważ do nich nigdy nie ma kolejek, a sam zakup trwa kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund. Nowoczesny automat vendingowy jest wyposażony w specjalne systemy monitorujące, inteligentne oprogramowanie do samodzielnego zakupu oraz program do automatycznego wysyłanie właścicielowi informacji o brakach produktów. Od czasów powstania pierwszych modeli automatów, technologia bardzo poszła do przodu, o sprawiło, że urządzenia są bardziej uniwersalne i elastyczne w kwestii dostosowania ich do wymagań rynku. Producenci maszyn vendingowych oferują przede wszystkim automaty do przekąsek, zimnych lub gorących napojów, leków wydawanych bez recepty i podstawowych artykułów medycznych, maseczek i produktów do dezynfekcji czy świeżych produktów spożywczych. Przedsiębiorcy mogą je kupować nowe bezpośrednio u producentów lub pośredników albo  wynajmować. Nowa maszyna vendingowa może kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, zatem jest to spora inwestycja. Decydując się na wynajem, ponosimy koszty w niższe w systemie miesięcznych, co także jest opłacalne przy takim biznesie. Dla niektórych przedsiębiorców automaty vendingowe stanowią dodatkowy kanał sprzedaży, gdyż są tanie w utrzymaniu i generują konkretny zastrzyk gotówki. Jednak są też tacy, którzy decydują się na oparciu swojej działalności tylko na sprzedaży vendingowej.

Największą zaletą sprzedaży vendingowej jest brak konieczności zatrudniania sprzedawcy, ponieważ ten element jest sporym obciążeniem finansowym dla wielu przedsiębiorców. Automaty działają samodzielnie i jedyne czego potrzebują, to stałego dostępu do energii elektrycznej i sieci WiFi. Internet jest potrzebny, aby automat mógł wysyłać powiadomienia przedsiębiorcy o stanie zapasów czy ewentualnych awariach.