Niesamowite fajerwerki na sylwestra

Od kiedy urodziło się nam pierwsze dziecko obiecałem sobie, że będę doceniał wspólnie spędzane chwile i zapamiętam ich tyle, ile tylko zdołam. Wynika to z tego, że sam niewiele pamiętam ze swojego dzieciństwa i często tego żałuję. Czasu nie cofniemy, a nie wszystko uda się uwiecznić na filmie czy na zdjęciach. Są jednak momenty, które zrobiły na mnie tak niesamowite wrażenie, że pamiętam je do dziś tak dobrze, jakby miały miejsce dopiero kilka tygodni temu nawet wtedy, gdy tak naprawdę minęły już przeszło dwie dekady.

Pokazy fajerwerków zapadające w pamięć

pokaz fajerwerekZdaję sobie sprawę, że nasze dziecko też najprawdopodobniej nie będzie wszystkiego pamiętać, ale ja jak ojciec będę robił wszystko, żeby na stare lata mieć co wspominać. W najbliższą noc sylwestrową planuję zabrać syna na pokaz fajerwerek organizowany na rynku naszego miasteczka. Mam nadzieję, że będzie to dla niego tak samo zachwycające przeżycie, jak dla mnie, kiedy byłem w jego wieku. Pamiętam, że wcześniej sztuczne ognie nie specjalnie mnie interesowały, ale wszystko zmieniło się od tamtego wyjątkowego pokazu. To właśnie wtedy po raz pierwszy w życiu na żywo widziałem fajerwerki, które wybuchały dopiero wysoko w górze, a dodatkowo rozbłyskiwały na setki dodatkowych światełek. Były petardy jednokolorowe i wielokolorowe, które robiły na mnie największe wrażenie. Najbardziej imponujący był jednak czas trwania pokazu, który przekroczył piętnaście minut. Tamtej nocy nie mogłem zasnąć i przez kilka kolejnych dni opowiadałem wszystkim o rodzajach petard, które były wykorzystane w trakcie pokazu. Teraz, kiedy szedłem na pokaz razem ze swoim dzieckiem wiedziałem, że widowisko będzie na jeszcze większym poziomie. Podobno sztucznym ogniom ma towarzyszyć nastrojowa muzyka, która ma być zsynchronizowana z wystrzałami petard. Całością ma zająć się wyspecjalizowana firma wybrana wcześniej w przetargu publicznym. Był to jeden z powodów, dla którego zdecydowałem się zabrać małego na pokaz. Po prostu byłem pewien, że profesjonalna firma zadba należycie o bezpieczeństwo pokazu.

Kiedy po powrocie do domu żona spytała mnie, czy pokaz się udał przyznałem, że bardziej, niż się spodziewałem. Zachwycony był nie tylko nasz synek, ale też ja. Widowisko trwało blisko dwadzieścia minut, a synchronizacja muzyki i fajerwerków była na imponującym poziomie. Puszczane były takie fajerwerki, których nigdy w życiu nie widziałem, a punktem kulminacyjnym było wystrzelenie w jednym czasie dużej liczby potężnych petard, dzięki czemu całe niebo rozbłysnęło jednocześnie wywierając olbrzymie wrażenie na wszystkich zgromadzonych.