Największe atrakcje w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój to miejscowość znajdująca się w Polsce, leżąca na terenie województwa dolnośląskiego. To typowe miasteczko uzdrowiskowe. które mimo tego może zaoferować wiele ciekawych atrakcji turystycznych dla każdego, niezależnie od jego wieku. Ze względu na swoje położenie geograficzne jest atrakcyjnym regionem, z którego szybko dotrzeć można do większych miast Dolnego Śląska, które również zdecydowanie warto odwiedzić. Jakie miejsca są obowiązkowe na liście do zobaczenia w Kudowie-Zdroju? 

Co warto zobaczyć podczas pobytu w Kudowie-Zdroju?

najciekawsze atrakcje turystyczne - kudowa zdrójJednym z najpiękniejszych miasteczek uzdrowiskowych jest Kudowa-Zdrój. Znajduje się ono na południu Polski, tuż przy granicy z Czechami. Położona jest w niedalekiej okolicy Gór Stołowych, Pogórza Orlickiego oraz czeskich Sudetów Środkowych. Klimat jest tam zdecydowanie bardziej przyjemny od tego, który panuje w innych górskich miejscowościach. Jest to spowodowane umiejscowieniem Kudowy-Zdrój – od Kotliny Kłodzkiej oddziela ją bowiem Przełęcz Polskie Wrota. Dzięki temu średnia roczna temperatura jest tam nieco wyższa, a klimat łagodniejszy. Tworzy to idealne warunki na spacery na świeżym powietrzu czy zwiedzanie. Będąc tam warto zwrócić uwagę na najciekawsze atrakcje turystyczne – Kudowa Zdrój oferuje ich bardzo wiele. Obowiązkowym do odwiedzenia miejsca jest zdecydowanie Kaplica Czaszek, czyli niewielki budynek z XVIII wieku, którego ściany zostały wyłożone ponad trzema tysiącami ludzkich czaszek. To jedna z nielicznych takich budowli w całej Europie, która pełni rolę Mauzoleum. W Kudowie zajęcie znajdą też osoby aktywne, które uwielbiają spacery i wędrówki szlakami górskimi. Znajduje się tu kilka malowniczych parków, w jednym z nich odnajdziemy Ogród Muzyczny. Rozstawione w nim rzeźby instrumentów muzycznych to nie lada atrakcja dla każdego. Oczywiście, na terenie Kudowy-Zdrój znajdziemy też Park Zdrojowy urządzony w stylu angielskim z sanatorium wybudowanym kilkaset lat temu. Dodatkowo, w mieście znajduje się też skansen, który przedstawia zawody, które wymierają lub już nie istnieją. Możemy przejść się szlakiem i zobaczyć jakie prace były niegdyś popularne, których dziś się nie wykonuje.

Miejscowość uzdrowiskowa, jaką jest Kudowa-Zdrój, to nie tylko miejsce wypoczynku i relaksu. To także świetna okazja do odwiedzenia wielu ciekawych, miejscowych zabytków. Dodatkowo, bliskość gór to szansa na zdobycie kilku szczytów oraz pokonanie skomplikowanych szlaków, takich jak Błędne Skały. Niedaleka odległość do czeskich miast to również okazja do tego, aby odwiedzić naszych południowych sąsiadów.