Na jakiej zasadzie działają waporyzatory?

Wielu konsumentów legalnej marihuany, zastanawia się nad optymalnym sposobem jej przyjmowania. Albowiem palenie jej, nie jest ani zdrowe, ani przyjemne. Wszak w procesie spalania dochodzi do uwalniania się dziesiątek związków rakotwórczych, a także substancji smolistych. Nie bez znaczenia jest też fakt, że temperatura spalania jest dla suszu zbyt wysoka i zanim składniki aktywne zdążą się uwolnić, ulega on spopieleniu.

Wysokiej jakości waporyzator

waporyzatoryMedycznej marihuany nie przyjmuje się w celach rekreacyjnych, ale leczniczych. Bowiem zawiera ona kannabidiol (CBD), który wykazuje właściwości antynowotworowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, przeciwdrgawkowe i przeciwlękowe. Z jego udziałem można leczyć, ale również zapobiegać wielu groźnym chorobom. Jeżeli przyjmujemy susz konopny w drodze palenia, musimy wiedzieć, że istnieją dużo zdrowsze alternatywy, z których najpopularniejszą jest waporyzacja. Jest to nic innego, jak proces, w którym marihuana jest jedynie podgrzewana do wysokiej temperatury, a nie spalana. Powoduje to stopniowe uwalnianie się składników aktywnych, a do osiągnięcia maksymalnego efektu, wystarczą minimalne ilości suszu. Albowiem komory grzewcze waporyzatorów mieszczą z reguły nie więcej niż 0,2 grama. Przenośne urządzenia do waporyzacji możemy podzielić na stacjonarne oraz przenośne. Najbardziej popularne są te drugie, a to głównie z uwagi na komfort użytkowania, gdyż możemy z nich skorzystać dosłownie wszędzie i w każdym momencie. Dobrej jakości waporyzator kosztuje około sześćset-siedemset złotych, natomiast znajdziemy też tańsze, jak i droższe urządzenia. Natomiast waporyzatory w tej cenie mają już bardzo przyzwoite parametry i są niezwykle wydajne. W procesie waporyzacji nie dochodzi do uwalniania się substancji smolistych, ani związków kancerogennych, jak również susz jest ogrzewany w optymalnej temperaturze, dzięki czemu składniki aktywne uwalniają się stopniowo i do samego końca. Waporyzator możemy kupić zarówno w internecie, jak też w sklepach stacjonarnych, z tą jednak różnicą, że online mamy znacznie większy wybór urządzeń, a także niższe ceny.

Waporyzacja jest nie tylko zdrowym, ale także bardzo efektywnym sposobem na przyjmowanie medycznej marihuany. Zatem na pewno warto zainwestować w dobrej jakości waporyzator, który posłuży nam co najmniej trzy-cztery lata. Warto też wiedzieć, że waporyzatory mogą ogrzewać susz gorącym powietrzem (ogrzewanie konwekcyjne), jak też za pomocą gorących ścianek komory grzewczej (ogrzewanie indukcyjne).