Na czym polega video marketing?

Działalność marketingowa stanowi jeden z najważniejszych filarów, na których opiera się funkcjonowanie praktycznie każdego przedsiębiorstwa. Ma ona bezpośredni wpływ na ilość klientów danej firmy, jej konkurencyjność oraz generowany przez nią przychód. Odpowiednia prezentacja firmy pozwala bowiem nie tylko dotrzeć do szerszego grona potencjalnych klientów, ale również zwiększyć szansę na to, że takie osoby zdecydują się na zakup oferowanych przez dane przedsiębiorstwo towarów, czy też usług. Formy takiej prezentacji mogą być różne, począwszy od statycznych szyldów i bilbordów reklamowych, poprzez mobilne reklamy i lokowanie produktów, kończąc na interaktywnych reklamach umieszczanych w sieci lub aplikacjach mobilnych.

Zasady działania video marketingu

video marketing dla firmyJedną z najbardziej efektywnych form reklamy jest krótki film pełniący funkcję marketingową, czyli po prostu spot reklamowy. Do niedawna powszechnie spotykane jedynie w telewizji spoty zaczęły przenikać również do innych warstw mediów. Dziś nikogo nie dziwi na przykład krótka reklama poprzedzająca odtworzenie filmu na portalach takich, jak YouTube, czy Facebook. Takie zjawisko potwierdza fakt, że video marketing dla firmy jest jedną z najbardziej efektywnych i zapadających w pamięć form prezentacji. Badania wykazują, że aż 90% klientów podejmuje decyzję o zakupie produktu kierując się treścią filmu reklamowego. Umieszczając reklamę wideo w mediach zyskujemy absolutnie stuprocentową gwarancję wzrostu sprzedaży danego produktu lub usługi. Im bardziej wyróżniać będzie się taka reklama na tle wielu innych, tym bardziej wzrośnie sprzedaż. Video marketing to nie tylko krótkie spoty reklamowe. Istnieje wiele rodzajów filmów promocyjnych. Dobrym przykładem jest tak zwany „film produktowy”, czyli jak sama nazwa wskazuje film opisujący konkretny produkt. Taka forma reklamy doskonale sprawdza się między innymi w sklepach internetowych, gdzie nie ma możliwości fizycznie zaprezentować klientom produktów, jak to ma miejsce w sklepach stacjonarnych. Dzięki takim filmom klient dostaje pełny wgląd nie tylko w specyfikację danego produktu, ale także może zobaczyć na przykład jak działają jego poszczególne funkcje oraz jak z nich prawidłowo korzystać.

W dobie internetu filmy reklamowe wiele zyskały bardzo wiele. Znacznie zwiększył się ich zasięg, a tym samym grono odbiorców. Wzrosła również ich siła przekazu, ponieważ są wyświetlane z o wiele większą częstotliwością, niż ma to miejsce na przykład w przypadku spotów telewizyjnych. Zatem jeśli zależy nam na wzroście liczby klientów oraz lepszej prezentacji oferty naszej firmy naprawdę warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnych usług w zakresie nagrywania filmów reklamowych.