Na czym polega czyszczenie metodą WUKO?

 

Wuko jest jedną z metod czyszczenia kanalizacji, które oferowane są przez firmy działające w branży wodno-kanalizacyjnej. Stanowią one idealne rozwiązanie i alternatywę to najbardziej popularnego czyszczenia mechanicznego. Czyszczenie Wuko polega na tym, że oczyszczone są kanały kanalizacyjne za pomocą specjalnej techniki ciśnieniowej albo też hydrodynamicznej. Czyszczenie metodą Wuko polega na wykorzystaniu specjalistycznych pojazdów, które wyposażone są w pompę, aby tłoczyć wodę pod dużym ciśnieniem.

Charakterystyka czyszczenia metodą WUKO

Wuko we Wrocławiu na awarieŻeby mogło dojść do odpowiedniego czyszczenia metodą Wuko, to do urządzenia zawsze podłącza się specjalny wąż, który ma odpowiednio dopasowaną średnicę rury głowicy, aby zastosować ją do odpowiedniego rodzaju zanieczyszczenia. Możemy zastosować także korzystne dysze rotacyjne, które pozwalają na nawet rozbić stare osady wapienne czy też nawet usuwać korzenie. Wuko we Wrocławiu na awarie wprowadza wąż w głąb przewodów, a pojazd pompuje wodę pod dużym ciśnieniem. Strumień jest tak mocny, że może rozdrobnić, a nawet wypłukać wszystkie nieczystości, które nagromadziły się od wielu lat w rurach. Wszelkiego rodzaju osady oraz papiery czy też włókniny i inne odpady zostają bardzo skutecznie usunięte oraz trafiają do specjalnej studni rewizyjnej. Stamtąd mogą zostać usunięte ręcznie albo też za pomocą specjalnej pompy a na koniec trafią do głównego zbiornika samochodu Wuko. Jakie są zalety czyszczenia metodą Wuko? Przede wszystkim jest to jedna z najlepszych metod, która okazuje się najbardziej skuteczna. Dodatkowo metoda ta jest uniwersalna i sprawdza się w przypadku kanalizacji deszczowej, a także sanitarnych. Nie musimy martwić się oznaczenie rozmiaru rur ani poziomu zamulenia. Dodatkowo metoda ta pozwala nam na usunięcie zanieczyszczenia bez używania żrących środków chemicznych. Co najważniejsze metoda ta jest przyjazna dla środowiska. Dla właścicieli obiektów budowlanych metoda zastanowi bezpieczeństwo do stosowania w pomieszczeniach magazynowych, a także w piwnicach.

Czyszczenie metodą Wuko to idealne rozwiązanie, aby zachować sprawną kanalizację oraz uniknąć niepotrzebnych awarii, które mogą spowodować zapchanie ruch. Zawsze odpady przemysłowe oraz różnego rodzaju artykuły higieniczne mogą powodować zatkanie rury i problemy z odpływem. Dlatego jeśli chcemy uniknąć jakichkolwiek awarii oraz nieprzyjemnych zapachów w naszym domu czy też w biurze to warto wybrać ciśnieniowo hydrodynamiczne czyszczenie rur, które pozwala perfekcyjnie usunąć zanieczyszczenia ze wszystkich obiektów.