Mokra karma w puszce

Często zdarza się, że nasz kot grymasi nad zjedzeniem swojej dotychczas ulubionej suchej karmy. Koty to takie stworzenia, które bardzo szybko się nudzą i często przekłada się to również na jego karmienie. Kto chciałby dostawać cały czas to samo? Oprócz tego karma sucha nie daje odpowiedniego zapotrzebowania na wodę. W obu przypadkach z pomocą może nam przyjść mokra karma w puszce lub saszetce.

Zalety mokrej karmy w żywieniu kota

karmy w puszce dla kotaCzęsto karmy mokre są stosowane jako dodatek do podstawowego żywienia kota. Długoletni właściciele kotów mogli już zauważyć, że piją one stosunkowo mało wody. Wynika to z ich natury. Przyzwyczajone są one bowiem, że pobierają duże ilości płynów ze swojego pożywienia. Same z siebie często zapominają, że muszą pić oraz mają tendencje do jej unikania, a jeżeli ich jedynym pokarmem jest suche jedzenie to bardzo szybko mogą doprowadzić się do odwodnienia. Karma mokra jest doskonałym źródłem wody, dlatego też jest taka ważna w jego diecie. Wybierając karmy w puszce dla kota powinniśmy zwracać uwagę na ich skład. Jakie składniki powinna zawierać dobra karma? Wiadomym jest, że koty są bezwzględnymi mięsożercami. Nic dziwnego, więc w stwierdzeniu, że podstawą ich diety powinno być mięso. Koty to zwierzęta, które czerpią energię z białka i tłuszczu. Obecność węglowodanów i cukrów w ich diecie powinna być zatem mocno ograniczona. Zboża zawarte w niektórych karmach spożywane przez kota na dłuższą metą mogą doprowadzić go do groźnej otyłości. Dlatego też powinniśmy omijać te karmy, które zawierają je w dużych ilościach. Najlepszym wyborem jest oczywiście karma dla kota bez dodatku zbóż, posiadająca dużą ilość mięsa oraz, która wzbogacona jest o taurynę i witaminy. Duża zawartość mięsa to jeszcze nie wszystko. W składzie karmy powinno być dokładnie wyszczególnione jaki rodzaj mięsa się w nim znajduję oraz jakie są jego proporcje do reszty składników. Karmy mokre są również zdecydowanie mniej kaloryczne niż suche granulki. Intensywny zapach mokrego jedzenia sprawia, że jest chętnie zjadane nawet przez wybredne koty.

Mokre karmy w puszcze są polecane dla kotów przez wielu lekarzy weterynarii i zoodietetyków. Warto im zaufać, ponieważ to oni są na bieżąco z tematem żywienia zwierząt. Coraz więcej właścicieli widzi w żywieniu mokrym wiele korzyści, których wcześniej nie dostrzegali. Świat się zmienia, wszystko idzie do przodu i również my powinniśmy dokształcać się w wielu dziedzinach. Dobro i zdrowie naszego kociego pupila powinno być zawsze na pierwszym miejscu.