Mój sposób na kaca

Zapewne każdemu dorosłemu zdarzyło się wypić o jeden kieliszek za dużo. Czy to na imprezie rodzinnej czy podczas wypadu na miasto można się zapomnieć i przyjąć zbyt duże dawki alkoholu. Zdarza mi się to bardzo rzadko, jednak w zeszłą sobotę czułam, że bardzo źle mój organizm przyjął sporą dawkę napoju wysokoprocentowego. Wiedziałam, że trudno mi będzie stanąć na nogi następnego dnia, ale nie wiedziałam, że aż tak mnie alkohol rozłoży. Do tego na następny dzień miałam iść na długo wyczekiwane spotkanie. I tu przyjechała mi z pomocą karetka.

Jak masz kaca, weź kroplówkę

kojąca kroplówka na kaca - WarszawaNa terenie Warszawy oraz kilku innych większych miast w Polsce funkcjonuje karetka, gdzie na życzenia wzywającego ratownicy medyczni badają ciśnienie pacjentowi i gdy nie ma większych przeciwwskazań, podają kroplówkę na kaca. Mój zabieg trwa mniej więcej godzinę, podczas której zostałam nawodniona mieszanką cukrów prostych elektrolitami. Poprzez dożylne zaaplikowanie suplementów, żelaza i potasu, magnezu oraz elektrolitów, gdzie szybciej wnikają w organizm niż po doustnym zażyciu preparatów. Kroplówki mają przewagę nad tabletkami na kaca w szybkości działania, jak i w skuteczności stosowania. Jeżeli komuś potrzebna jest kojąca kroplówka na kaca – Warszawa oferuje również wielu punktów stałych gdzie można ją dostać. Przekonałam się o tym na własnej skórze i mogę powiedzieć, że stolica oferuje bardzo kompleksową usługę pomagającą w uporaniu się z kacem. Przy okazji dowiedziałam się, że pijąc wodę rozcieńczam krew, a nie nawadniam komórek. Czym prędzej na drugi dzień po udanej imprezie trzeba zastosować elektrolity, a woda to tylko dodatek, bo i tak powinno się ją pić codziennie w znacznych ilościach. Kroplówka witaminowa pozwoliła mi skutecznie w odtruci alkoholowym i pomogła powstrzymać nadciągające skrajne odwodnienie mojego organizmu. Jako, że jest to sprawdzony sposób poszukałam barów, w których barmani oferują kojącą kroplówkę na kaca i znalazłam kilka takich punktów. Zapewne z kilka lat pomysł dożylnego wspomagania swojego ciała od wewnątrz będzie jeszcze bardziej popularny i szerzej znany.

Jako, że przekonałam się na własnej skórze jak wygląda kac, będę starała się go unikać za wszelką cenę. Jednak, gdy znów zabawię się wieczorem nie zjadłszy uprzednio kolacji i podczas imprezy pomieszam trunki, będę wiedziała do kogo się zgłosić. Niesamowity lek poleciłam znajomym, na wypadek nieodpowiedzialnego picia jak i przeholowania w zabawie. Nawet kac-gigant nie sprawił, że zrezygnowałam z imprez. W końcu, wszystko jest dla ludzi, w odpowiednich ilościach.