Modna architektura ogrodów

Marzeniem każdego człowieka jest posiadanie pięknego domu. Jedni myślą o mieszkaniu w zabudowie wielorodzinnej, inni zaś o ładnym domku na nowoczesnym osiedlu. Jeżeli już spełnią swoje marzenia te dotyczące domku zazwyczaj myślą o urządzeniu wspaniałego ogrodu. Dzisiejsze ogrody zdecydowanie różnią się od tych dawniejszych, pełnych warzyw i owoców. Współczesne ogrody to miejsce do relaksu i wypoczynku a nie do uprawiania grządek i rabatek. Dlatego zazwyczaj są profesjonalnie zagospodarowane i urządzone.

Drewniana altana ozdobi nasz ogród!

modne altany z drewnaSpacerując ulicami nowoczesnych osiedli widzimy pięknie zaprojektowane i zagospodarowane ogrody. Są to połacie zielonej przestrzeni z wydzielonymi niewielkimi rabatkami i klombikami. W każdym znajdziemy jakieś wydzielone miejsce na grill, czasami niewielkie oczko wodne, huśtawki czy leżaki. W ostatnim czasie coraz popularniejszym elementem architektury ogrodowej stają się altanki. Modne altany z drewna to hit ostatnich lat, spełniają one bardzo wiele różnorodnych funkcji. Przede wszystkim oryginalna dekoracja przestrzeni, szczególnie te wykonane z naturalnego drewna przyciągają uwagę swym pięknem i ciekawym wyglądem. Drewno bowiem od zawsze stanowiło ulubiony materiał pracy dla stolarzy ze względu na naturalną strukturę, niepowtarzalny kolor i wygląd. Pięknie zarysowane słoje stanowiły dekorację same w sobie. Nie wymagały żadnego malowania, wystarczyło odpowiednio je zabezpieczyć i pokryć lakierem. Przygotowana w ten sposób altanka zdecydowanie różniła się od innych właśnie ze względu na wygląd słoi, stanowiła jedyny i niepowtarzalny egzemplarz. Mogą one stanowić nie tylko podporę lub wieszak dla kwiatów czy też wijących się roślin, ale stanowią również doskonałą osłonę przed wiatrem, nadmiernym nasłonecznieniem czy opadami. Tak profesjonalnie zabudowana altanka może być wykorzystywana przez okrągły rok. Wiosną i latem możemy tam wypoczywać lub przyjmować gości czy wykonywać drobne prace. Natomiast jesienią i zimą może nam służyć jako magazyn do przechowywania różnych przedmiotów z których nie korzystamy o tej porze. A nawet jako chłodnia do przechowywania zebranych owoców i warzyw z naszego ogrodu i nie tylko.

Jak więc widzimy altanki to bardzo ważne i potrzebne elementy architektury. Jeżeli wejdziemy w posiadanie chociażby jednego egzemplarza z pewnością znajdziemy dla niego odpowiednie zastosowanie. Będziemy z niej korzystać przez okrągły rok. Jej dodatkowym atutem jest to, że doskonale nas chroni przed wścibskim okiem sąsiadów i przechodniów. Warto więc pomyśleć o zakupie.