Miskant na taras tylko w donicy

 

Rośliny doniczkowe są coraz częściej kupowane przez osoby, które nie posiadają własnego kawałka ziemi. Z reguły są to ludzie, którzy pragną, by ich balkon był obfity w piękne kwiaty. Rośliny doniczkowe jednakże coraz częściej są kupowane przez osoby posiadające własny taras, nawet jeśli posiadają jednocześnie ogród. Popularnością są trawy ozdobne, jak na przykład miskant, który rewelacyjnie właśnie wygląda w donicy. Jakie on ma jednak wymagania?

Miskant – właściwości środowiskowe

miskant w donicyMiskant będący piękną trawą ozdobną może mieć wiele odmian. Wyróżniamy gatunki mniejsze oraz większe. Miskant chiński w małych rozmiarach sadzimy w małych, najlepiej kwadratowych donicach. Z kolei miskant w donicy nieco większej będzie wzrastał na wysokość czterdziestu centymetrów. Oba gatunki doskonale nadają się na taras. Musimy tylko dowiedzieć się, jakiego środowiska glebowo-słonecznego potrzebują. Otóż trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że miskant, który rośnie w donicy nie może mieć byle jakiej gleby. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnej ziemi do tego typu roślin trawiastych, które dostępne są w wielu sklepach ogrodniczych Gleba powinna być piaszczysta i charakteryzować się znaczną przepuszczalnością. Miskant w donicy potrzebuje dobrego nawadniania oraz nawożenia. Aby mógł prawidłowo się rozwijać warto jest go raz na dwa tygodnie podlać płynnym nawozem, a raz na dwa miesiące zastosować nawóz mineralny. Wówczas będziemy mogli cieszyć się rozwiniętym i bujnym kłączem niezależnie od tego, z jakim gatunkiem mamy do czynienia. Miskant to roślina, która oprócz wilgoci lubi ciepło, dlatego tez warto, aby postawić go na tarasie w miejscu słonecznym. Nie można jednakże go przegrzewać, dlatego najlepiej, aby czas trwania nasłonecznienia w ciągu doby nie trwała więcej, niż pięć do szczęściu godzin. Miskanty bardzo szybko się rozwijają jeżeli dobrze o nie dbamy. W związku z tym bardzo łatwo jest je rozmnażać. Dobrym sposobem będzie rozdzielenie kłącza trawy na kilka części i przesadzanie ich do innych doniczek. Wówczas będziemy mogli cieszyć się większą ilością tych roślin, co na pewno wpłynie na atrakcyjność tarasu pod względem estetycznym.

Miskanty są dostępne w wielu sklepach, które zajmują się ogrodnictwem. Warto jest na początek kupić po kilka doniczek, ponieważ w większej ilości wyglądają lepiej. Oprócz tego zaopatrujemy się w dodatkowy nawóz oraz ewentualną ziemię. Warto też mieć w zanadrzu kilka dodatkowych doniczek, w które będziemy przesadzać nasze trawy ozdobne. dzięki temu taras będzie piękniejszy.