Mam swój ulubiony warsztat detailingowy

Od pewnego czasu zacząłem przywiązywać uwagę to wyglądu swojego samochodu. Moje auto nie należy już do najnowszych, ale kilkuletnie auto cały czas można określać mianem całkiem nowego. Na początku po kupieniu samochodu jeździłem nim na myjnię automatyczną. Taką z obracanymi i wirującymi szczotkami. To było bardzo wygodne, a samochód bardzo szybko stawał się czysty. Wtedy jednak zupełnie nie myślałem o powłoce lakierniczej. Kiedy zauważyłem wyraźne oznaki eksploatacji lakieru postanowiłem oddać go do regeneracji.

Oddałem auto do kompleksowego detailingu

kompleksowy detailing krakówDopiero całkiem niedawno dowiedziałem się, że mycie samochodu na myjni szczotkowej to nie jest najlepszy pomysł na czysty samochód. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, a dowiedziałem się o tym w trakcie wizyty w studio profesjonalnej kosmetyki samochodowej. Same szczotki na myjni nie rysują lakieru, ale bardzo często jest tak, że pomiędzy szczotki dostaje się piasek bądź kamienie. W każdym razie teraz jestem już o tą wiedzę mądrzejszy. Gdy tego nie wiedziałem to się nad tym wcale nie zastanawiałem. Ale nie zmienia to faktu, że swój samochód postanowiłem oddać do warsztatu oferującego kompleksowy detailing Kraków. Detailing z języka angielskiego oznacza „szczegóły”. Można się zatem tylko domyśleć, że auto detailing to szczegółowe dbanie o każdy element samochodu. I do takiego właśnie warsztatu oddałem swoje cenne auto w nadziei, że specjalistom uda się odzyskać jego dawny blask. Docelowo zależało mi na tym, żeby mój samochód wyglądał jak nowy. Prace nad detalami w moim samochodzie trwały kilka dni. Gdy odbierałem swój samochód to doznałem prawdziwej euforii. Auto naprawdę wyglądało jakby miało powłokę lakierniczą wykonaną z lustra. Od tamtej pory dbanie o samochód oznacza dla mnie wizytę w moim ulubionym salonie detailingowym. Kiedy wyjechałem swoim samochodem po renowacji lakieru to nie mogłem wprost uwierzyć, że wygląda idealnie jak nowe. To naprawdę niesamowite, że prawdziwi specjaliści w tej branży potrafią zdziałać z lakierem samochodowym istne cuda.

Zanim oddałem swój samochód do profesjonalnego i kompleksowego detailingu to podchodziłem do tej kwestii trochę sceptycznie. Efekty prac specjalistów w tej dziedzinie powaliły mnie z nóg. Nawet nie spodziewałem się tak doskonałych rezultatów. Od tej pory mam swój ulubiony warsztat detailingu, który odwiedzam ze swoim samochodem regularnie. Bo w takim warsztacie mogą też umyć samochód a nawet profesjonalnie wyprać tapicerkę. Wszystko co się wiąże z zadbaniem o moje auto zlecam swoim ulubionym fachowcom w tej dziedzinie.