Kurs na operatora centra obróbczego CNC

W ostatnim czasie podjęłam ważną życiowa decyzję. Postanowiłam zmienić pracę, a dokładnie miejsce pracy. Nie chciałam w zupełności rezygnować z mojego stanowiska, ponieważ te konkretne zajęcia, które wykonywałam bardzo mi odpowiadały. Największym plusem był fakt, że była to praca, która odpowiadała moim kwalifikacjom. Ukończyłam technikum, w którym miałam okazję nauczyć się obsługi frezarki oraz tokarki.

Kurs z obsługi centra obróbczego CNC

centra obróbcze cncW późniejszym czasie, po uzyskaniu dyplomu zawodowego, miałam okazję poznać działanie centrów obróbczych. Pierwszy raz zetknęłam się z tym na kursie na operatora centrum obróbczego CNC. Początkowo miałam trochę wątpliwości czy taki kurs w ogóle mi się przyda i czy powinnam w niego inwestować.  Jednak już pierwsze zajęcia rozwiały moje wątpliwości w stu procentach. Podczas kursu miałam okazję zdobyć nie tylko wiedzę praktyczną, ale i teoretyczną. Osoba prowadząca kurs była specjalistą w swojej dziedzinie, posiadała naprawdę imponują wiedzę na temat maszyn obróbczych CNC. Kiedy uczestnicy kursu, w tym ja zdobyliśmy wiedzę teoretyczną, kolejnym krokiem było wyćwiczenie swoich umiejętności obsługi specjalistycznego centrum obróbczego CNC. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam tę maszynę zastawiałam się jak ją obsłużyć oraz do czego służą określone funkcje. Na szczęście, po krótkim wprowadzeniu do obsługi tej maszyny, okazało się centra obróbcze cnc wcale nie są tak trudne w obsłudze jak mogłoby się wydawać. Szczerze mówiąc, widziałam i obsługiwałam już o wiele bardziej skomplikowane urządzenia. Ukończenie tego kursu miało zagwarantować uczestnikom znakomite przygotowanie do pracy na stanowisku operatora tej maszyny. Podczas kursu dowiedziałam się nie tylko na temat samej maszyny obróbczej cnc, ale zdobyłam również wiedzę z zakresu bhp. Przepisy te dotyczyły oczywiście tego jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować mając kontakt z tą maszyną. Na kursie mogliśmy dodatkowo poznać wszystkie niezbędne narzędzia frezarskie oraz różne techniki skrawania. Bardzo przydatne było zapoznanie się z zakresem prac jakie może wykonywać to centrum obróbcze CNC.

Kluczowe podczas całego kursu było poznanie oprogramowania związanego z tą maszyną. Czy taki kurs się opłaca? Jak najbardziej tak. Podczas niego zdobędziesz nie tylko umiejętność obsługi centrum obróbczego CNC, ale nabędziesz również dużo wiedzy teoretycznej, która bardzo przyda się w przyszłej pracy. Tak było w moim przypadku. Dostałam pracę na stanowisku operatora centra obróbczego CNC.