Kupiłam pompę ciepła we Włocławku

 

Długo zastanawialiśmy się z mężem czy stać nas na budowę własnego domu. Obojgu nam marzył się własny domek z ogródkiem i tarasem, ale nie byliśmy pewni czy kupno mieszkania w bloku nie będzie dla nas lepszym wyborem. Postanowiliśmy usiąść i przeanalizować wszystkie koszty raz jeszcze, żeby mieć pewność czy wystarczy nam środków na budowę domu. Braliśmy przy tym pod uwagę, co może zminimalizować koszty budowy domu. Jedną z takich rzeczy była inwestycja w pompę cieplną do ogrzewania wody i mieszkania.

Opłacalna inwestycja w pompę ciepła

pompy ciepła we WłocławkuDowiedzieliśmy się, że pompa ciepła jest bardzo ekonomicznym i ekologicznym, odnawialnym źródłem ciepła. Postanowiliśmy obliczyć jaki jest średni koszt ogrzewania z wykorzystaniem takiej pompy ciepła. Najpierw musieliśmy znaleźć przykładową ofertę kupna takiej pompy. Poszukiwania rozpoczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: pompy ciepła we Włocławku, i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Szybko udało nam się znaleźć to czego potrzebowaliśmy. Pompa ciepła o odpowiedniej mocy grzewczej, biorąc pod uwagę to jak duże mieszkanie planowaliśmy i ile metrów kwadratowych pompa musiałaby ogrzać. Okazało się, że można dostać dofinansowanie na zakup takiej pompy ciepła, jako inwestycje w odnawialne źródło energii. Znacząco obniżało to koszty instalacji. Kolejną zaletą takiej pompy ciepła było to, że mogła służyć do ogrzewania wody. W ten sposób inwestycja zaczęłaby nam się zwracać jeszcze szybciej, bo nie musielibyśmy podłączyć się do ciepłej wody z wodociągów, której koszt był dość wysoki. Zastanawialiśmy się jeszcze jakiś czas, po czym doszliśmy do wniosku, że stać nas na budowę własnego mieszkania i rozpoczęliśmy inwestycję. Oczywiście, gdy przyszedł na to czas zakupiliśmy również pompę ciepła. Skorzystaliśmy z usług sklepu budowlanego we Włocławku, gdzie doradzono nam co do tego, jaką pompę wybrać, a także doradca pomógł nam wypełnić odpowiedni wniosek o dofinansowanie do inwestycji. Już niedługo przekonaliśmy się, że taka inwestycja była dobrym wyborem.

Byliśmy bardzo zadowoleni z inwestycji w pompę ciepła. Pompa bardzo dobrze działała zarówno zimą jak i latem. Nie mieliśmy z nią żadnych problemów. W całym mieszkaniu panowała odpowiednia temperatura – latem było chłodno, a zimą ciepło. Woda również była podgrzewana do wystarczającej dla nas temperatury. Jak podliczyliśmy inwestycja już po 3 latach zaczęła nam się zwracać. W dodatku taka pompa ciepła ma długą żywotność, nawet do 50 lat i nie wymaga żadnych dodatkowych konserwacji.