Kto w Warszawie wyceni grunty inwestycyjne?

Od dłuższego czasu zajmuje się inwestowaniem w nieruchomości. Moja praca polega na kupowaniu gruntów inwestycyjnych i stawianiu tam nieruchomości, które następnie przeznaczam na sprzedaż. W ostatnich czasach, kiedy ceny nieruchomości poszły bardzo mocno w górę, jest to niezwykle opłacalny biznes, z tym, że często trzeba uważać na różne pułapki przy kupowaniu gruntów. Ostatnio znalazłem bardzo ciekawe grunty inwestycyjne w Warszawie, które zdecydowałem się zakupić pod budowę biurowca, na które w Warszawie jest bardzo duży popyt.

Zleciłem wykonanie wyceny gruntów inwestycyjnych

profesjonalna wycena gruntów inwestycyjnych w warszawieJednakże, chciałem mieć pewność, że dobrze inwestuje swoją gotówkę. Potrzebowałem profesjonalnej wyceny tych gruntów, żeby wiedzieć że nie przepłacam, a także że teren nadaje się na postawienie takiego budynku inwestycyjnego, w którego zamierzałem zainwestować. Udałem się w tym celu do zaufanej kancelarii prawniczej. Jak w każdej szanującej się kancelarii prawniczej pracował tak rzeczoznawca majątkowy. Udałem się do mojego kolegi prawnika i powiedziałem, że interesuje mnie profesjonalna wycena gruntów inwestycyjnych w warszawie.  Nie pytał o nic więcej, tylko od razu zaprowadził mnie do rzeczoznawczy, który bardzo dobrze znał się na wycenie gruntów w tej okolicy. Umówiłem się z tym rzeczoznawczą na wycenie gruntów. Profesjonalna wycena gruntów inwestycyjnych polega nie tylko na sprawdzeniu średniej ceny za grunt w tej okolicy, ale także na przejrzeniu miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego i porównania zbliżających się w najbliższym czasie inwestycji w tej okolicy. Już po około tygodniu otrzymałem od tego rzeczoznawcy profesjonalną wycenę gruntów inwestycyjnych, które zamierzałem kupić. Według wyceny rzeczoznawcy, cena tych gruntów była trochę niższa niż ta podana przez sprzedawcę, ale przypuszczałem że jest to związane z możliwością negocjacji ceny przed ostatecznym zakupem. Już wkrótce przekonałem się, że tak właśnie było. Udało mi się zakupić te grunty inwestycyjne w bardzo dobrej cenie.

Byłem bardzo zadowolony z wyceny tych gruntów inwestycyjnych przez profesjonalnego rzeczoznawcę. Dzięki temu wiedziałem na jakie argumenty się powoływać przy negocjacji ceny, dzięki czemu udało mi się uzyskać bardzo dobrą cenę. Przede wszystkim jednak taka profesjonalna wycena gruntów inwestycyjnych przydaje się w późniejszych etapach inwestycji, kiedy budowa jest już na ukończeniu. Uważam, że za profesjonalną wycenę gruntów warto jest zapłacić sowitą sumę pieniędzy, ponieważ później może się to zwrócić.