Księgowość dla małych firm

 

Księgowość w naszej spółce była na naprawdę niskim poziomie, a to z tego względu, że zdecydowaliśmy się ją prowadzić samodzielnie. O ile wiedziałem, że będą z tym problemy, tak teraz faktycznie chciałem coś z tym zrobić. W końcu najbardziej nam zależało na tym, aby móc prowadzić czynnie inne działania bez problemów, że coś z naszych działań księgowych pójdzie nie tak. Jeśli chodzi o samą księgowość, to faktycznie zmierzałem do tego tematu podejść w odpowiedni sposób i sprawdzić, czy na pewno wiem, o czym rozmawiać z pracownikami.

Sprawne działania księgowe

rzetelna księgowość spółekNasza spółka faktycznie nie była duża, ale na pewno warto nawet w tak małej firmie zatrudnić osobę z zewnątrz, która poradzi sobie bardzo dobrze z takimi tematami. Rzetelna księgowość prowadzona dla spółek musi być przede wszystkim kompetentną pomocą udzielaną pracownikom na różnych szczeblach. Bowiem w naszej firmie faktycznie pracowało kilkudziesięciu pracowników, gdzie każdy miał styczność z dokumentami księgowymi. Zajmowaliśmy się głównie usługami, a wiadomo, że w tej branży faktury to codzienność i mamy ich naprawde sporo w ciągu miesiąca. DLatego właśnie postanowiłem do tego tematu podejść metodycznie – poszukałem dwie firmy, które według mnie sprawdzą się najlepiej. Tak naprawde miałem takich firm wiele, z którymi mógłbym podjąć współpracę, ale wiedziałem, że warto będzie wykorzystać swoje doświadczenie sprzedażowe i być może zejść trochę z ceny. Cena za obsługę księgową na pewno dla każdego jest bardzo ważna, a ja nie zamierzam korzystać z kiepskich jakościowo usług, ale i nie z najdroższych. Oferowana rzetelna księgowość spółek była jednak świetnym pomysłem. Jeszcze przed rozpoczęciem współpracy otrzymałem od firmy wiadomość, że na spotkanie zapoznawcze z nami przygotują kompletne materiały, które na pewno pomogą nam w podjęciu odpowiedniej decyzji. Dzięki temu wiedziałem, że jeśli chodzi o to, będę potrafił podjąć decyzję znacznie sprawniej tym bardziej, że będę na pewno zadowolony z tego, co udało mi się ugrać w cenie. Rzetelna księgowość spółki, czyli dla naszej firmy musiała prezentować się bezbłędnie.

Kiedyś prowadząc samodzielnie działania księgowe mieliśmy pewne problemy związane właśnie z nieodpowiednim prowadzeniem księgowości, ale dlatego, że nikt tak naprawdę z nas nie miał w tym temacie odpowiedniego doświadczenia. Rzetelna księgowość w tym wypadku polega na tym, że prowadzi się działania w dobry sposób. Na pewno to sprawi, że będziecie bardzo zadowoleni z tego, co otrzymujecie. WIem na pewno, że praca ta będzie wykonana bezbłędnie.