Koszt przewiertu horyzontalnego

Dla wielu przewierty horyzontalne kojarzą się z bajońską sumą za wykonanie mało inwazyjnego przeciśnięcia rury. Można bardzo miło się zdziwić, gdyż nie tylko cena za usługę nie jest niebotyczna, ale także ma bardzo dużo cech, których ciężko szukać w metodzie odkrywkowej.

Dlaczego warto zdecydować się na przewiert horyzontalny?

niedrogie przewierty horyzontalneJeżeli stoi się przed problemem przekopania otworu, którym mogłaby być poprowadzona rura kanalizacyjna, można skorzystać z dwóch różnych od siebie metod. Wybierając tradycyjny sposób na dostanie się do terenów położonych pod powierzchnią ziemi, należy liczyć się z ogromnymi wydatkami i długim czasem oczekiwania na koniec robot. Trzeba też mieć odłożoną dość spory budżet na opłacenie pracowników i kosztów eksploatacyjnych sprzętu. O wiele tańszym sposobem na przeprowadzenie wykopu jest użycie przewiertu horyzontalnego. Swoją nazwę bierze z pozycji, w jakiej wykonywany jest otwór. Dzięki temu, że odbywa się on po linii poziomej, a nie pionowej, można łatwo przeprowadzić rurę kanalizacyjną pod dowolnym obszarem. Niedrogie przewierty horyzontalne zyskały swoją popularność już kilka lat temu i obecnie są znacznie popularniejsze od metody odkrywkowej w miastach i na terenach silnie zurbanizowanych. Pierwsze wzmianki o tym jakże nowoczesnym sposobie na dostanie się pod powierzchnię ziemi datuje się na początek lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Wtedy pewien budowlaniec, który zajmował się wykopami pod sieci telekomunikacyjne i energetyczne, próbował znaleźć sposób, by przeprowadzać rury i tworzyć tunele innym sposobem niż poprzez wykopywanie ogromnej dziury. Z czasem Amerykanin, który wynalazł patent na zmniejszenie kosztów budowlanych podczas przekopywania, założył własną firmę, która z czasem uzyskała sympatię mieszkańców Los Angeles. Kilkanaście lat później dowiódł, że znając optymalny kąt wejścia oraz posiadając odpowiednie oprzyrządowanie, można wykonać przekop nawet pod rzeką. Wielka zasługa w sukcesie innowacyjnych przewiertów leży w niekonwencjonalnym myśleniu Amerykanina i w wykorzystaniu sprzętu, który trafił na złomowisko. Warto wiec skorzystać z tego nowego, aczkolwiek zdecydowanie przetestowanego sposobu na umieszczenie rur pod ziemią.

Wydawać by się mogło, że urządzenie wiertnicze, którego ktoś się pozbył, nie będzie już potrzebne ludzkości. Nie jest to jednak prawda, czego dowodem jest technika przewiertów horyzontalnych. Dzięki temu można domniemywać, że wiele w kwestii ulepszania przekopów pod trudnymi terenami jest jeszcze do odkrycia.