Kompleksowe szkolenie pilotażu drona

Wedle powszechnej opinii, dron to typowo zabawka, ewentualnie narzędzie które umożliwia filmowanie jakiegoś przedstawienia czy imprezy z wysoka. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, iż drony mogą być wykorzystywane do bardziej poważnych zadań, choć ciągle w dość ograniczonym stopniu. Jako zespół prowadzący szkolenia na profesjonalnych operatorów dronów, mieliśmy duże doświadczenie w użytkowaniu takich maszyn w najróżniejszych warunkach i do różnych celów.

Zaawansowane szkolenia operatorów dronów

kompleksowe szkolenie na operatora dronaDużą część kursantów stanowiły osoby które chciały bardziej rozszerzyć wiedzę na temat pilotażu, oraz ci użytkownicy którzy potrzebowali certyfikatu do filmowania dronem dużych imprez masowych. Były to dwie najpopularniejsze grupy, aczkolwiek nie jedyne. Coraz częściej zgłaszali się do nas pracownicy budowlani, ratownicy i technicy, chcący odbyć kompleksowe szkolenie na operatora drona. Nic dziwnego, bo w każdym z tych zawodów drony sprawdzały się świetnie. Drony z kamerami o wysokiej rozdzielczości mogły być używane z powodzeniem przez ratowników górskich do przeczesywania niedostępnego terenu. Pracownicy budowlani często również używali dronów do obserwowania budowy z dużej wysokości i przeszukiwania niedostępnych poziomów w celu znalezienia ewentualnych uszkodzeń czy miejsc do poprawek. Wszystkie te elementy były łatwe do zawarcia w programie szkolenia, które obejmowało najróżniejsze techniki pilotowania, zarówno na otwartej przestrzeni, jak w zamkniętych pomieszczeniach. Techniki pilotażu były przez nas demonstrowane na najróżniejszych maszynach, tak by uczestnicy nabrali doświadczenia w pilotowaniu niemal każdego współcześnie używanego rodzaju drona, od małych i szybkich modeli wyczynowych, po masywne, duże drony do filmowania ze znacznej wysokości. Szczególnie ważnym punktem szkolenia było pilotowanie w trudnych warunkach, podczas silnego wiatru czy deszczu, a także zachowanie podczas awarii w trakcie lotu i zasady bezpieczeństwa przy pilotowaniu drona w miejscu z dużą ilością ludzi.

Po takim szkoleniu, kursanci nie tylko wychodzili z o wiele większą wiedzą, ale również większymi umiejętnościami, pozwalającymi na korzystanie z dronów nie tylko rekreacyjnie, ale również zawodowo, w sposób który rzadko kiedy był brany pod uwagę. Od kursantów często dostawaliśmy wiadomości o nowym zastosowaniu dla maszyny, jak również wymienialiśmy się informacjami, samemu poszerzając zasób wiadomości, które mogliśmy przekazać nowym użytkownikom, zgłaszającym się na kurs.