Kompatybilne klocki z plastiku

Mózg dziecka intensywnie się rozwija od pierwszych chwil życia, choć najbardziej chłonny jest do okresu trzech lat. Wszystko co wtedy będziemy robili z dzieckiem i czego go nauczymy, będzie owocowało przez całe jego życie. Maluchy uczą się nowych rzeczy przez cały czas, kiedy tylko nie śpią. Aby dziecko było bystre i inteligentne, trzeba mu dostarczać ciekawe i edukacyjne zabawki, które rozwijają wiele zdolności naraz.

Czy klocki z plastiku są bezpieczne?

plastikowe klocki kompatybilne z legoWielu rodziców ma dylemat w kwestii wyboru odpowiednich zabawek dla swojego dziecka, ponieważ jest ich bardzo dużo. Każdy produkt jest reklamowany jako najlepszy, ale nie zawsze jest to prawda. Zabawki dla dzieci trzeba wybierać z głową, czyli kierować się ich przydatnością i tym co może ona dać małemu człowiekowi. Kolejna przytulanka nie nauczy dziecka nowych umiejętności, więc lepsze będą plastikowe klocki kompatybilne z Lego, szczególnie jeżeli dziecko ma już około czterech – pięciu lat. Jest to jedna z najprostszych zabawek, ale dająca maksymalnie dużo satysfakcji. Zabawa klockami rozwija zdolności kreatywnego i przestrzennego myślenia, planowania, logicznego myślenia oraz ciągu przyczynowo – skutkowego. Ze względu na rozmiar klocków, nie powinny się nimi bawić mniejsze dzieci niż czteroletnie, ponieważ w zestawach znajdują się dość małe elementy, które maluch może połknąć, lub się zadławić. Wyjątkiem są specjalne zestawy klocków dla najmłodszych, które są znacznie większe od klasycznych zestawów i mają zaokrąglone brzegi. Klocki są zabawką, która łączy pokolenia, ponieważ nawet nasi rodzice się nimi bawili, choć wyglądały one nieco inaczej od dzisiejszych modeli. Klocki kompatybilne są identyczne jak znane na całym świecie klocki Lego, gdyż mają takie same kształty i system mocowań. Różnią się jedynie kolorem. Sprzedawane są w zestawach po kilkadziesiąt elementów, lub kompletach umożliwiających wybudowanie konkretnego projektu, na przykład samolotu, czy statku. Bez problemu kupimy je w każdym sklepie zabawkowym.

Klocki są świetnym pomysłem na prezent dla dziecka w każdym wieku, ponieważ producenci oferują różne ich modele dopasowane do kategorii wiekowej. Nowością są klocki konstrukcyjne, fluorescencyjne, czy techniczne, które mają inny kształt i system połączeń. Poza plastikowymi klockami dostaniemy też ekologiczne klocki drewniane, które można jedynie na sobie układać, bo nie ma możliwości ich łączenia. Średniej wielkości opakowanie plastikowych klocków kosztuje od trzydziestu do pięćdziesięciu złotych.