Komfortowe poduszki ortopedyczne

Z pozytywnych efektów leżenia z nogami w górze może korzystać każdy, nawet wtedy, gdy nie ma problemów do niepokoju ani nieprzyjemności związanych z bólem stóp lub nóg. Jak się okazuje trzymanie nóg w górze pomaga zwalczyć również bóle kręgosłupa, szyi oraz karku, które są często spowodowane długotrwałym siedzeniem przy komputerze. 

Komfort dzięki poduszkom ortopedycznym

komfortowe poduszki ortopedyczne pod nogiRozluźniając ciało i poprawiając układ krążenia, wspierasz cały organizm i odciążasz kręgosłup, a to pozwoli pozytywnie wpłynąć na lordozę lędźwiową, czyli anatomiczne wygięcie kręgosłupa w dolnym odcinku pleców. Pierwszą pomocą dla bolących i zmęczonych nóg jest ich uniesienie pod odpowiednim kątem i odciążenie. W takim przypadku niezwykle przydatne okazują się kliny pod nogi. To specjalistyczne trójkątne poduszki ortopedyczne, które wspierają i unoszą nie tylko stopy, ale również łydki oraz pozwalają na regulację wysokości i jego idealne dopasowanie, gwarantując największą skuteczność. Choć wykonane są przede wszystkim z zapewniającej stabilne wsparcie pianki sprężystej, to ich wierzchnia warstwa z pianki z pamięcią równomiernie rozkłada siły nacisku, dlatego też mogą z nich korzystać osoby cierpiące z powodu żylaków, a nawet zapalenia żył. Poduszki ortopedyczne pod nogi polecane są również kobietom w ciąży, zwłaszcza w jej ostatnim okresie, kiedy często występują obrzęki i dolegliwości bólowe nóg. Klin pod nogi sprawdza się podczas snu, ale również codziennego odpoczynku, np. podczas oglądania telewizji czy czytania. Pozycja z leżeniem z nogami w górze wykorzystywana jest w wielu ćwiczeniach relaksacyjnych, np. w jodze. Pomaga ona w zrelaksowaniu umysłu i odprężeniu, dzięki doprowadzenia większej ilości tlenu do mózgu, niż w pozycji stojącej, co w efekcie silnie odstresowuje organizm. Dlatego właśnie warto zainwestować w komfortowe poduszki ortopedyczne pod nogi, które przyniosą ulgę naszym obolałym stopom i pozwolą nam na chwilę zasłużonego relaksu. Z pewnością będziemy zadowoleni z korzystania z poduszek ortopedycznych, gdyż zostały one stworzone dla zdrowia naszych nóg.

Zakup poduszek ortopedycznych pod nogi to przede wszystkim inwestycja w polepszenie kondycji naszych nóg i dbałość o własne zdrowie. Dzięki tego typu poduszkom z pewnością odpoczniemy i będziemy mogli cieszyć się zdrowymi, wypoczętymi nogami. W dzisiejszych czasach pośpiech, ciągły stres, życie w biegu nie wpływają dobrze na nasze zdrowie, dlatego poduszki ortopedyczne pod nogi pozwalają nam na relaks i chwile wytchnienia.