Karta graficzna do gier i wirtualnej rzeczywistości

W tym roku postanowiłam sprawić mojemu ukochanemu wyjątkowy prezent urodzinowy. Wiedziałam, że Damian ostatnio bardzo wciągnął się w świat gier, jednakże posiadał za słaby komputer, aby móc w pełni cieszyć się najnowszymi grami. Dlatego stwierdziłam, że samodzielnie złożę dla niego jak najlepszego kompa i podaruję mu go na urodziny. 

Wydajne karty gamingowe

wydajna gtx 1050Na początku warto wspomnieć o tym, że w ogóle nie znam się na komputerach, ale to paradoksalnie stanowiło o mojej przewadze. Chciałam sprawić ukochanemu prawdziwą niespodziankę, a komputer i to w dodatku złożony przeze mnie był ostatnią rzeczą, której Damian się spodziewał. Proces zakupu komputera nie okazał się jednak taki trudny niż można by przypuszczać, nawet dla takiego laika jakim jestem ja. Na forach każdy doradzał mi, abym skupiła się głównie na procesorze i karcie graficznej, a następnie dopiero na reszcie podzespołów i tak też właśnie zrobiłam. Wybór procesora był dosyć prostą decyzją, jednak zanim zdecydowałam się na zakup karty kilkakrotnie porządnie się zastanowiłam. Kusiły mnie tanie karty gamingowe, lecz zależało mi na tym, aby mój chłopak cieszył się świetną grafiką w grze nie tylko w tym roku, ale również w przyszłości dlatego też mój wybór padł na świetną kartę serii gtc. Wydajna gtx 1050 nie należy do najdroższych kart, ale posiada wszystko co niezbędne, abyśmy mogli cieszyć się najlepszą jakością dzisiejszych gier. Karta ta jest nawet trzykrotnie wydajniejsza od jej poprzedniczek, co już mówi samo za siebie o postępie w świecie technologii. Ponadto jest w stanie bezproblemowo uciągnąć najnowsze gry, ale i nie tylko ponieważ również świetnie sobie radzi z wirtualną rzeczywistością. Właśnie ta ostatnia kwestia zadecydowała o zakupie tej karty ponieważ wiedziałam, że brat mojego chłopaka planuje mu kupić na urodziny właśnie okulary VR. Karta zatem doskonale wpisywała się w potrzeby mojego chłopaka, a jednocześnie nie kosztowała tyle co dobrej jakości nowy komputer. Jak widać złożenie gamingowego komputera nie jest takie trudne, nawet kiedy jest się laikiem. Wystarczy po prostu nieco poczytać i zaprzyjaźnić się z nowinkami technologicznymi.

Mój chłopak był zachwycony prezentem i początkowo nie mógł uwierzyć w to, że zadbałam o każdą, najmniejszą część w jego nowym komputerze. Od razu zainstalowaliśmy kupione przez niego gry, a różnicę było widać już w pierwszych sekundach grania. W porównaniu do starego komputera, teraz grafika wyglądała tak, jakby mój chłopak włączył nowszą edycję gry, a nie tę samą. Tekstury niesłychanie szybko się ładowały, a komputer nie chodził tak przeraźliwie głośno, ani nie nagrzewał się.