Kaloryczny i tani pellet

Wybierając materiały opałowe, którymi zamierzamy ogrzewać nasz dom w zimie należy zwracać uwagę na wiele parametrów. Obecnie dostępnych jest całe mnóstwo materiałów opałowych, które w naszym domu niekoniecznie sprawdzą się najlepiej. Natomiast z całą pewnością warto by było pomyśleć o zakupie materiału opałowego jakim jest pellet drzewny. Ten produkt jest ekologiczny a podczas jego spalania emitowane jest praktycznie tyle samo ciepła co przy spalaniu węgla.

Wydajne wersje pelletu

najlepszy pellet barlinekPellet służący do ogrzewania domów to w zasadzie nowość na rynku. Pierwsze wersje pelletów zaczęły pojawiać się w użyciu dopiero kilkanaście lat temu. Obecnie ten materiał opałowy jest już zupełnie inny niż wtedy. Przede wszystkim zadbano o to aby był to produkt kaloryczny. Kupując polski pellet możemy spodziewać się, że jego kaloryczność będzie sięgała praktycznie tego samego poziomu jaki prezentuje najlepszej jakości węgiel. Na chwilę obecną w naszym kraju szczególnie cenionym produktem jest uznawany za najlepszy pellet Barlinek. Produkt ten wytwarzany jest w 100 procentach z naturalnych składników, którymi są oczywiście wióry drzewne. Producent nie dodaje do swoich produktów żadnych ulepszaczy czy też lepiszczy pozwalających na lepsze formowanie pelletu. To o czym koniecznie warto wspomnieć to również bardzo mała ilość popiołu powstającego po spalaniu pelletu. Po spaleniu kilku worków pelletu uzyskamy dosłownie kilkadziesiąt dekagramów popiołu. Temperatura topnienia popiołu powstającego przy spalaniu pelletu Barlinek wynosi aż 1500 stopni Celsjusza. Jest to wartość praktycznie niemożliwa do osiągnięcia w żadnym kotle grzewczym. Ma to dla nas bardzo duże znaczenie ponieważ spieczony popiół może powodować uszkodzenie kotła grzewczego. Istotnym parametrem, na którym również powinniśmy zwracać uwagę w przypadku chęci zakupienia pelletu drzewnego jest zawartość siarki. W przypadku omawianego tutaj produktu ta zawartość jest znikoma co ma znaczenie z punktu widzenia ekologii.

Na ten moment pellet drzewny jest sprzedawany często w wersjach workowanych. W związku z tym wygodnie się go stosuje w domach oraz łatwiej przewozi. Pragnąc zakupić pellet drzewny możliwie jak najtaniej warto wybrać się na zakupy na długo przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Pamiętajmy o tej zasadzie, że im bliżej do rozpoczęcia sezonu grzewczego tym bardziej rosną ceny opału. Posiadając dużą kotłownię do składowania opału warto zrobić zakupy nawet na wiosnę. Można dzięki temu oszczędzić nawet kilkaset złotych.