Jakie zalety ma licznik rowerowy Garmin?

 

Od dzieciństwa bardzo lubię aktywnie spędzać czas. W czasach szkolnych biegałem po podwórku ganiając się w berka, kopiąc piłkę czy wchodząc na drzewa. Teraz, będąc już dorosłym, oczywiście to się zmieniło, ale cenię sobie aktywność po godzinach pracy. Obecnie przerzuciłem się na rower, jeżdżąc nim zarówno do swojego zakładu pracy czy hobbystycznie po ścieżkach turystycznych.

Funkcje licznika rowerowego Garmin

garmin licznik rowerowyW tym celu, jakiś czas temu zakupiłem sobie jednoślad, typu górskiego. Bardzo chwaliłem sobie nim jazdę, ponieważ prowadził się lekko, z powodu swojej aluminiowej ramy nie ważył dużo. Do tego miał wygodne, profilowane siodełko oraz przerzutki renomowanej firmy, które świetnie przerzucały. Dzięki temu nawet największa góra nie była mi groźna i podjeżdżałem pod nią bez najmniejszego problemu. Moja dziewczyna, widząc moje zachwycenie tym jednośladem, postanowiła wymyślić mi prezent rowerowy w związku z zbliżającymi się moimi urodzinami. Odpakowując pięknie zapakowane w ozdobny papier pudełko, ukazał mi się firmy Garmin licznik rowerowy. Tym upominkiem chciała mi sprawić przyjemność i udało się to jej stuprocentowo. Jeszcze tego samego dnia zamontowałem go do swojego bicykla, a na drugi dzień wraz z dziewczyną udaliśmy się na rowerową wycieczkę. W trakcie drogi zacząłem odkrywać funkcje, jakie to nieduże urządzenie w sobie kryje. Okazało się, że nie jest to zwykły licznik pokazujący tylko czas i dystans przejażdżki. Jedną z nich jest monitorowanie mojej aktywności, dzięki czemu mogłem śledzić wskaźnik pułapu tlenowego czy obciążenie treningowe. Mogłem przez to poznać reakcje mojego organizmu na dany wysiłek. Licznik firmy Garmin zapisywał w swojej pamięci też poprzednie jazdy i w ten sposób mogę porównać sobie czas, który poświęcam codziennie na dojazdy do pracy. Musiałem zresztą przyznać, że pokazywał zaawansowane statystyki z mnóstwem informacji dotyczących mojej aktywności jak i warunków pogodowych. Świetną opcją jest także wbudowany GPS, który może odszukać szlaki rowerowe, pokazuje mapę, a nawet ukształtowanie terenu, wraz z pagórkami i nachyleniami. Licznik ten ma wbudowaną baterię, która według producenta powinna wytrzymać nawet do 20 godzin pracy w trybie używania nawigacji.

Jazda testowa tego urządzenia była bardzo przyjemna i z każdym kilometrem coraz bardziej zapoznawałem się jego obsługą. Mnogość funkcji po prostu mnie porażała, a każda była interesująca i przydatna. Moja dziewczyna świetnie trafiła z tym prezentem, a licznik okazał się bardzo praktyczny i dostarczał ni wiele informacji w codziennej jeździe rowerem.