Jakie taśmy kalenicowe są najlepsze?

 

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważną funkcję spełnia dach. Jest on bardzo ważny, gdyż chroni wnętrze budynku przed skutkami niekorzystnych warunków atmosferycznych, szczelne pokrycie dachowe może także znacznie ograniczyć straty ciepła z danego budynku. Dlatego też tak ważne jest dbanie o szczelność pokrycia dachowego.

Zastosowanie dla taśm kalenicowych

lakierowana taśma kalenicowa aluminiowaKażdemu z nas zależy na tym, aby dach na jego domu był szczelny oraz wytrzymały, tak aby łatwo nie poddawał się uszkodzeniom w wyniku silnych wichur. Obecnie bardzo popularne stało się tworzenie pokrycia dachowego z dachówek, które są trwałe a jednocześnie zapewnią bardzo estetyczny efekt, pasujący do nowoczesnych budynków. Dachówki maja jednak swoje wady, a są nimi głównie tak zwane otwory kalenicowe. Otwory te są tworzone z myślą o odpowiedniej cyrkulacji powietrza miedzy dachem a zewnętrzem domu, dzięki czemu na spodniej części pokrycia dachowego nie będzie skraplać się wilgoć, która może być bardzo niebezpieczna dla konstrukcji nośnej dachu. Z drugiej jednak strony, otwory te są na tyle duże, że może przedostać się przez nie pod dach śnieg czy też deszcz. Dlatego też aby temu zabiegać, warto uszczelniać te wolne przestrzenie, w czym pomocna może się okazać lakierowana taśma kalenicowa aluminiowa. Taśma ta jest ogólnie używana do uszczelniania dachu, na którym powstały jakieś mikrouszkodzenia czy też pęknięcia, bardzo dobrze sprawdza się jednak w uszczelnianiu otworów kalenicowych. Wybierając taśmę tego typu bardzo ważne jest, by  była ona wyposażona w specjalny system umożlwiający jej jednokierunkowe przepuszczanie wilgoci. Dzięki temu z jednej strony podstawowa funkcja otworów kalenicowych czyli odprowadzanie wilgoci nie zostanie zaburzona, a z drugiej przez te wolne przestrzenie przez dach nie będą mogły się przedostawać niekorzystne czynniki atmosferyczne, w tym także i wiatr. Taśm tego typu na rynku jest bardzo wiele, tym bardziej że korzystają z nich także profesjonalni dekarze podczas napraw dachu. Ważne jest, aby wybrana przez nas taśma była jednocześnie elastyczna i wytrzymała – stąd też najbardziej poleca się taśmy wykonane z aluminium. Taśma taka jest najbardziej wydajna gdyż wystarczy jej niewielka ilość, aby uszczelnić dobrze całą powierzchnię dachu.

Wszystkim nam zależy na tym, aby dach na jego domu był jak najbardziej szczelny. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, ze dach będzie przeciekał, czy też będzie uciekało przez niego zbyt dużo ciepła. W uszczelnianiu dachu mogą pomóc specjalne taśmy dekarskie z aluminium.