Jakie powinny być półki w lazience?

Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczenie w naszym mieszkaniu. To właśnie tutaj przygotowujemy się do nowego dnia. Jedną z podstawowych zasad to przede wszystkim zachowanie ładu i porządku. Łazienka, która jest źle urządzona, kompletnie nie praktyczna, a co gorsza pełna bałaganu to najgorsze co może nas spotkać. Nie wyobrażam sobie rozpoczęcia spokojnie dnia w takim właśnie pomieszczeniu.

Półka do łazienki – tylko ta z lustrem

szerokie półki łazienkowe z lustremMoja mama powtarzała mi ciągle: porządek w domu to porządek w głowie. Jest w tym bardzo dużo prawdy. Warto jest o tym pamiętać. Zwłaszcza temat ten powiązany jest z łazienką. To miejsce gdzie przygotowujemy się do rozpoczęcia dnia. To w tym pomieszczeniu rozpoczynają się pierwsze minuty nadchodzącego dnia. Ważne zatem jest to, aby było to miejsce czyste, uporządkowane i przede wszystkim funkcjonalne. Każdy kto ma w domu małe dzieci albo należy do grona osób zapracowanych i nie ma czasu na to, żeby sprzątać – doskonale rozumie, jak trudną sprawą jest utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości i porządku w łazience. Porozrzucane rzeczy, kosmetyki, rzeczy do makijażu, szczotki, waciki, patyczki do uszu, pampersy i miliard innych rzeczy… Tak niestety wygląda większość polskich łazienek. W biegu i zabieganiu nie mamy czasu na sprzątanie. Na szczęście rynek wyposażenia łazienek oferuje nam szerokie półki łazienkowe z lustrem. To idealne rozwiązanie dla osób, które szukają praktycznych rozwiązań. Szerokie półki w łazience są dobrym rozwiązaniem pod wieloma względami. Przede wszystkim jest to idealne rozwiązanie dla małych przestrzeni. Wszystkie nasze tak zwane „łazienkowe rzeczy” mogą zostać umieszczone właśnie na półkach. Czyli mamy tak zwane dwie pieczenie na jednym ogniu. Czyli wykorzystanie dostępnej przestrzeni i jednoczesne zachowanie porządku. Wszystkie rzeczy mają swoje miejsce. Wszystko jest widoczne i na wierzchu. Nie musimy szukać wszelkich przedmiotów w szafkach. Ponadto jeżeli zdecydujemy się na wariant z lustrem to będzie to idealne miejsce na poranny makijaż albo sprawdzenie czy na pewno dobrze wyglądamy.

Pamiętajmy o tym, aby wybierając półkę z lustrem, dobrze przemyśleć kwestię oświetlenia. Instalujmy w taki sposób półki łazienkowe z lustrem, aby miały odpowiedni poziom oświetlenia. Najbardziej odpowiednie będzie oczywiście światło naturalne. Zatem jeżeli tylko jest to możliwe i mamy taką okazję, możemy wybrać miejsce znajdujące się blisko okna. Dzięki temu światło słoneczne będzie miało szanse dotrzeć do naszego lustra. Z kolei my będziemy mieli dużo lepszą widoczność.